Meglehetősen ritkán fordul elő, hogy egy csapat mindössze tizenegy gólra legyen képes hatvan perc alatt. Ezt a “bravúrt” mutatta be a Bundesliga 9. fordulójában az a Ludwigshafen amely a félbeszakított előző szezon végén a kieső helyen végzett, és csak a létszámbővítésnek köszönhetően őrizhette meg tagságát. A Wetzlar elleni mérkőzésen a csapat teljes csődöt mondott. A mindössze 33%-os lövési hatékonyság, és a 6%-os kapusteljesítmény rendkívül gyenge teljesítményre utal.

Komoly izgalmakat hozott a Leipzig-Lemgo találkozó. A lipcseiek jól kezdték az új szezont, de az utóbbi hetekben gyengélkedtek, és a Lemgo elleni végjáték sem sikerült nekik. Hiába vezettek három góllal, négy perccel a vége előtt a zöld-fehéreknek, meg kellett elégedniük egy ponttal.

Egyre jobb formába kerül a Füchse Berlin. A fővárosiak a veterán klasszis Hans Lindberg vezérletével a Bergischer otthonából hozták el a pontokat. A dán szélső tíz gólt szerzett.

Kiváló teljesítményt nyújtott, az ezúttal Faluvégi Rudolf nélkül felálló Stuttgart a Flensburg otthonában. A vendégek a szünetben még vezettek, és a folytatásban is megnehezítették esélyesebb ellenfelük dolgát.

Tovább olvasom

Vannak hírek a nagyvilágban, amelyről úgy gondoljuk, hogy nem mindenhol fordulhat elő. Egy csapattól most elvették a saját csarnokát, hogy más célokra használják fel azt. Egyenesen Németországban, egy Bundesliga-csapattal esett meg ez.

Az Európa-bajnoki selejtezők után folytatódott a Bundesliga a hetedik fordulóval. A német válogatott a papírformának megfelelően először hazai pályán nyert a bosnyákok ellen (25-21), majd egy jóval simább siker következett Észtországban (35-23). A gondok a hazautazást követően kezdődtek, miután az egyik flensburgi játékos tesztje pozitív eredményt hozott, ezt követően a teljes keret karanténba vonult.

Összesen öt mérkőzést kellett elhalasztani, köztük a THW Kiel – Füchse Berlin találkozót is. A forduló rangadóját azért sikerült lejátszani, amelyen a Magdeburg a listavezető Rhein Neckart fogadta. A házigazda kezdte jobban az összecsapást a játékrész derekáig vezettek, majd a mérkőzésen egyaránt hét-hét gólig jutó Gensheimer, Lagergren kettős vezérletével a Löwen fordított, előnyét a lefújásig meg is őrizte, csak úgy, mint a vezető helyét a tabellán.

Az eddig remeklő Stuttgart nagy pofonba szaladt bele az Erlangen otthonába. Az első félidőben még nagy küzdelem zajlott, főként a stuttgartiak akarata érvényesült. A második félidőben a két gólt szerző Faluvégi Rudolf csapata teljesen szétesett, amihez kellett az erlangeni kapus Martin Ziemer parádéja. A 37éves hálóőr 44%-os mutatóval zárt.

A Füchse Berlin kétszeres EHF kupa győztes jobbszélsője tavaly óta küzd makacs vállsérülésével, ami nem jött rendbe, emiatt a hét éve a fővárosiakat erősítő svéd játékos kénytelen befejezni a profi sportot.

A szomorú bejelentés után a Füchse Berlin hazai pályán a Wetzlar ellen lépett pályára a Bundesliga 6. fordulójában. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, a folytatásban az elmúlt szezonban még a Tatabánya baloldalát erősítő Milos Vujovic vezérletével a vendéglátó magabiztos győzelmet aratott. A montenegrói szélső a mezőny legjobbjának bizonyult, tíz góljával.

A THW Kiel a Veszprém elleni döntetlen után gólparádét rendezett a Sparkassen Arénában, ezúttal már nézők nélkül, a szenvedő alany a Minden együttese volt. A vírus terjedése miatt Németországban újra minden sportág mérkőzései zárt kapuk mögött zajlanak. Nicklas Landin újfent parádés teljesítményt nyújtott, 53%-os védési mutatóval zárt. A fölényes győzelemnek köszönhetően a címvédő az élre állt.

A Flensburg már az első félidőben bebiztosította győzelmét a Bergischer otthonában, a hét gólig jutó Hampus Wanne vezetésével. A Rhein Neckar is könnyedén hozta a kötelezőt.

Faluvégi Rudolf ezúttal nem szerzett gólt, de csapata remek játékkal legyőzte a Leipziget, és már az ötödik helyen áll.

3. Viggo Kristjansson (Stuttgart) 44gól

Az eddig veretlenül a tabella élén álló Leipzig hazai pályán elszenvedte idei első vereségét a Göppingentől. A Baden-Württembergi együttes öt év után nyert újra Lipcsében.

A forduló legnagyobb meglepetését a Magdeburgban láthatták a nézők. A mérkőzést megelőzően a második helyen álló hazaiak teljes csődöt mondtak az első félidőben. A vendég Stuttgart a szünetben már hat góllal vezetett. A vendéglátó a nyolc gólt szerző dán Michael Damgaard vezérletével csak egy gólra tudott felzárkózni a lefújásig. A stuttgartiaknál Faluvégi Rudolf három góllal járult hozzá az értékes két pont megszerzéséhez.

Továbbra is gyengélkedik a Füchse Berlin, a fővárosiak a Mindentől elszenvedett vereség után visszaestek a tizenharmadik helyre.

A THW Kiel hatgólos idegenbeli győzelemmel hangolódott a Veszprém elleni Bajnokok Ligája mérkőzésre. A rekordbajnok legjobbja ezúttal is Niclas Ekberg volt, aki öt forduló után 85%-os hatékonysággal termeli a gólokat.

A két kihívó a Flensburg és a Rhein Neckar is hozta a kötelezőt. Jobb gólarányának köszönhetően Martin Schwalb csapata vezeti a Bundesligát. Uwe Gensheimer az Erlangen elleni találkozón tizenegy gólig jutott.  A Flensburg bosnyák hálóőre Benjamin Buric a Coburg ellen 52%-os védési hatékonysággal zárt.

1. forduló érdekesebb eredményei

A negyedik forduló rangadójáról már korábbi cikkünkben olvashattak. Hiába a címvédő remek győzelme, ha ránézünk a Bundesliga tabellájára, kissé feje tetejére állt a megszokott sorrend. A Kiel, Flensburg, Rhein Neckar hármas egyelőre nincs a dobogón.

A Leipzig a hatodik szezonját kezdte, mióta feljutott a másodosztályból. Az elmúlt öt évben két nyolcadik hely volt a legjobb eredményük. A forduló legnagyobb meglepetését szolgáltatták a zöld-fehérek, miután idegenben legyőzték a Rhein Neckar együttesét, és ezzel a bajnokság élére álltak. Kevésnek bizonyult a hazaiaknál Uwe Gensheimer hét, Patrick Groetzki öt találata, a vendégek Lukas Binder vezérletével a Füchse elleni berlini döntetlen után, újabb fontos pontokat zsebeltek be idegenben.

Andre Haber hat idegenlégióssal felálló csapatában nem hemzsegnek a világsztárok, ennek ellenére egységes csapat benyomását keltik, és az eddig elért eredmények önbizalmat adhatnak a továbbiakra.

A vereséggel kezdő Magdeburg is hétről hétre jobban teljesít, tőlük el is várják, hogy a top négyben végezzenek. Wetzlarban szintén elégedettek lehetnek, az ötvenezres kisváros csapata hat pontjával az élmezőny tagja.

Izgalmas összecsapást hozott a Stuttgart-Lemgo mérkőzés. Egyenlő erők küzdelmét láthatta a Porsce-Aréna ötszáz nézője. A döntetlennel záruló mérkőzésen Faluvégi Rudolf két góllal vette ki részét a hazai pontszerzésből.

3. Bjarki Mar Elisson (Lemgo) 28gól

Hosszú szünetet követően, szigorú óvintézkedések közepette megkezdődött a világ legerősebb férfi pontvadászata, ezúttal már húsz csapat részvételével. A két újonc a Nordhorn és az Essen. Tíz nap alatt le is zavartak a fiúk három fordulót, sajnos a vírus miatt jóval kevesebb néző szurkolhat a helyszíneken.