Jó hírt kaptak a fővárosi zöld-fehér drukkerek a tegnapi hidegzuhany után, ugyanis a csapat első számú kapusa az idei után a következő szezonban is marad a Népligetben.

Tovább olvasom

Egy iskolai testnevelésóra. Erre emlékeztetett leginkább a ma 16:00-kor kezdődött Kisvárda-FTC RailCargo-Hungária mérkőzés. Egy hangulattalan, már-már unalmas meccs volt ez, ahol a hazai csapat egy-egy szép megmozdulása nem volt elég arra, hogy a még mindig erősen alapjáraton játszó Fradit megszorongassák.

A Magyar Kézilabda Szövetség ligaülést tartott Budapesten a pénteki nap folyamán, ahol sok fontos kérdés napirendre került. Az ülésen a férfi és női csapatok, valamint az MKSZ képviselői vettek részt.
A fő témák a sok halasztott mérkőzés, a bajnokság további lebonyolítása, és a szponzori pénzek kifizetései voltak.

A Balaton parti klub hivatalos honlapján közzétette, hogy a hétfőn menesztett Bent Dahl helyét a horvát Zdravko Zovko veszi át, szerződése a bajnokság végéig szól.

Játékosként 1984-ben szerzett olimpiai bajnoki címet Los Angelesben. Az elismert szakember legutóbb Győrben tevékenykedett másodedzőként. Hazájában szövetségi kapitányként is dolgozott.

Zovko legnagyobb magyarországi sikereit az akkori Fotex Veszprém csapatánál érte el. Ötször nyert bajnoki címet és ötször magyar kupát, valamint a Bajnokok Ligája döntőjébe is bejutott a Veszprémmel.

A Dunaújváros női csapatával 2016-ban EHF kupát nyert. Még bizonytalan, hogy az érdemi munkát mikor tudja elkezdeni, új csapata jelenleg karanténban van.

Fotó: dunaujvaros.com