A Löwen nyerte a Pixum-Szuperkupát

Szuperrangadóval vette kezdetét hivatalosan a német kézilabdásidény. Igaz, még nem bajnoki összecsapás volt, hanem a Szuperkupát rendezték ma este Stuttgartban. A bajnok Löwen a kupagyőztes Kiellel találkozott.

20953722_10156475206306102_1165756489037767386_nA héten indul a világ legerősebb kézilabda-bajnoksága, a Bundesliga. Ma azonban rendeztek még “előmérkőzést”, egyfajta kedvcsinálót, ahol a két legjobb német csapat mérte össze tudását.

A két csapat nem sajnálta egymást, maximum elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe, igaz, az ellenkezője meglepetés lett volna. Az első 15 percben a Kiel volt jobb, az újonnan igazolt Miha Zarabec volt főleg elemében, jól irányította a zebrákat; a bal átlövő Nilsson volt még kifejezetten effektív.  A 15. percben a Löwen edzője, Nikolaj Jakobsen 7-4-es hátránynál időt kért, ami segített rajtuk. Ledolgozták a három gólos hátrányt, sőt a vezetést is átvették egy kurizóum öngóllal, amelyet Landin paskolt saját kapujába. Sok mérkőzést láttunk már életünkben, de ilyen gólt még soha.

Az öngól a facebook oldalunkon megtekinthető

A bajnokcsapat lassan dominálni kezdte a mérkőzést, és megmutatta, hogy mért is ők nyerték a Bundesligát. A 27. percben már hárommal is vezettek. Ezt az előnyt meg is tudták tartani az első 30 perc végéig; 14-11-es Löwen vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

A második félidő gólpárbajjal kezdődött, felváltva estek gólok a kapukban. A 38. percben a Kiel feljött egy gólra, de az egyenlítést jelentő 100%-os ziccert Palicka kivédete, majd ismét kettővel húzott el a bajnokcsapat. A Kiel megrázta magát, majd a 42. percben ismét egalizált volt az állás, 19-19. Nem sokkal később a kupagyőztes a vezetést is átvette, az 51. percben 23-22 volt az állás. Az 53. percben 23-24-nél Landin hétméterest hárított, míg elől rögtön Nilsson volt eredményes, így a Kiel két gólos előnnyel mehetett a hajrába, pedig a játékvezetők néhány döntése a Löwent segítette inkább. A Löwen felzárkózott egy gólra, az akció végén a Kiel emberhátrányba került, majd Gislason kikérte az idejét. Passzívnál Wiencek lőtt a kapuba, de már a hatodik átadás után, így a gól érvénytelen volt. Schmid kihasználta az emberelőnyt, majd egyenlített a következő akcióból. Jó mérkőzés!

Hétméteresből Ekberg volt eredményes az 57. percben, így három perccel a vége előtt ismét kieli előnyt mutatott az eredményjelző. Gyors gólváltás után érkeztünk el az utolsó másfél percbe. A Löwen egyenlített egy perccel a vége előtt. Egy betörést követően Weinhold volt eredményes, majd az utolsó másodpercben a Löwen új bal szélsője, Jerry Tollbring állította be a végeredményt. Döntetlen, következhettek a büntetők. A Kiel kezdte a büntetődobásokat.

Groetzki: belőtte.

Szuperkupa-győztes a Rhein Neckar Löwen csapata!

A Kielből Landin és Zarabec voltak kimagaslóan jók, míg a a Löwenből Mensah és A. Schmid. Mi MVP-ként Landint választottuk, a komikus öngólja ellenére.

A mérkőzés kiváló előmérkőzés volt a szezonhoz. Holnap már Stuttgart – Melsungen mérkőzést játszanak. Szerintetek ki nyeri a Bundesligát? Löwen? Kiel? Flensburg? Esetleg meglepetés lesz?