Szenzációs váci bravúr, győri vereség a BL-ben

Tegnap két fontos mérkőzést rendeztek a nemzetközi kupákban. A Győr nem várt vereséget szenvedett, a Vác szenzációs győzelmet aratott, és továbbjutott az EHF-kupában.

Női BL: Rostov – Győr

A női bajnokok ligájában lépett pályára a magyar bajnok Győri ETO. A zöld-fehérek nem éppen a legoptimálisabb keretükkel utaztak el a távoli Oroszországba, ugyanis sérülések “tizedelték” a csapatot. Tomori, Hansen és Knedlikova már eddig sem voltak egészségesek, ehhez most még hozzájött Groot sérülése, akire valószínűleg öt hétig nem számíthat Ambros mester.

A Győr egy gólos vereséget szenvedett, ugyanakkor – szerintünk – így ki lehet kapni. A csoportelsőség szempontjából fontos lett volna nyerni, vagy legalább pontot szerezni, de ez még mindig nincs veszélyben. Ennél a Rostovnál a Győr erősebb, otthon nem lehet gond a két pont megszerzése.

Screenshot 2017-10-22 12.03.51

Screenshot 2017-10-22 12.03.25

EHF-Kupa: Vác –Buxtehuder

A nap pozitív szenzációját a Vác női csapata szolgáltatta. Szilágyi Zoltán együttese idegenben hét gólos vereséget szenvedett a tavaly a Bundesligában negyedik helyezett csapat ellen, így a visszavágó előtt nem ők voltak az esélyesek a továbbjutásra. A Vác azonban nem így gondolta. Egyébként is remek formában vannak, az odavágó óta legyőzték a Budaörsöt és a Fehérvárat is.

Az első félidőben három gólos előnyre tett szert a Vác (14-11), majd a fordulást követően sem vettek vissza a váci lányok. A mérkőzés hajrájában nagyon közel került a bravúr, de korántsem volt biztos, hogy sikerülhet. Az utolsó öt percben lett meg az áhított hét gólos különbség, és ezt a különbséget sikerült megtartani a 60. perc végéig. Mivel az odavágón több gól született, ezért az idegenben lőtt több gólnak köszönhetően a Vác jutott tovább az EHF-kupában. Óriási gratuláció Németh A Szilágyi Zoltán csapatának! Így tovább!

Borítókép forrása: a Vác honlapja