Női NBI: A Vác megfricskázta az Érdet

Ma Vác-Érd meccset játszottak a női NBI-ben. A találkozó esélyesen az Érd volt, de ezt a váci lányok máshogy gondolták…

A hazai csapat jól kezdte a találkozót, az Érd kissé bealudt a kezdésbe. Lasasn felzárkóztak Szabó Edina lányai, de akkor a Vác is magasabb fokozatba kapcsolt, így az első félidőben 13-10 volt az eredmény Szilágyi Zoltán csapata számára.

A második félidőben várható volt, hogy egy másik Érd fog a pályára lépni, és nem is volt másképp, igaz, ellenkező előjellel. A Vác ugyanis magabiztosabb volt, és a félidő elején elhúztak 16-10, amely ellen már a vendégeknek nem volt ellenszere. 25-17-él úgy tűnt, eldőlt minden, de akkor még az Érd egy rendkívüli hajrába kezdett, és felzárkózott három gólra, de ez végül csak a nagy arányú vereség elkerülésére volt elegendő. A vége 27-24 lett.

A Vác így otthon tartotta a két pontot, így maradtak a negyedik helyen, míg az Érd jobb lesz, ha már hátrafelé tekintget. Vesztett pontok tekintetében a Vác és a Sifók is ugyanúgy áll, veszélyber kerülhet a már “megszokott” bronzérem…