Magabiztos Fradi győzelem a BL idei első meccsén!

A Ferencváros ma a Buducnost csapatát fogadta a BL-ben. A középdöntő egyik kulcsmérkőzése volt a mai.

A Győr után a Ferencváros is pályára lépett a Bajnokok Ligájában. Az ellenfél a klasszisokból álló Buducnost volt.

Az első félidő első fele kiegyensúlyozott volt. Egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól, potyogtak a gólok, a védekezés mindkét részről passzív volt. A vendégcsapat 11-9-es előnyre tudott szert tenni, ekkor Elek Gábor kikérte az idejét, és a türelemre hívta fel a figyelmet (valamint a kevesebb hülyeség csinálására). Ez megtette hatását, igaz ez időbe telt. 9-12-ről azonban a Fradi visszaküzdötte magát, és 13-13-nál ismét egalizált volt az állás. Ezután ismét felváltva estek a gólok, de a végjáték előtt ismért iksz volt az állás, sőt, közvetlenül a félidő vége előtt Márton révén a vezetést is megszerezte a Ferencváros

A második félidőr cserélt Elek Gábor, Háfra kezdett ismét, míg a kauban Szikora váltotta a nem az élete legjobb napát teljesítő Bírót. A Ferencváros szemlétetet is váltott, a második féldiőben egy magabiztosabb, kevesebb hibát vétő csapat volt a pályán: egy olyan, amely képes lehet elérni a Final Fourt.

Háfra sorra dobta a gólokat, míg Szikora remekelt a kapuban. A szélsőjtáték is kiváló volt, főleg Lukács volt elemében. Szerecsére a tempóval nem sáfárkodott Elek Gábot csapata, és ez gólokban is megmutatkozott. A Ferencváros a második félidőben állva hagyta a Buducnost csapatát, az időkérés sem segített Adzic alakulatán. A 38. percben már öt góllal vezetettek a zöld-fehérek, és ezt nem hogy tartani tudták, de még rá tudtak pakolni egy lapáttal. Elek Gábor nagyon okosan felhívta a figyelmet az esetleges gólkülönbségre a figyelmet, így a magabiztos előny tudatában sem vettek vissza a fradisták. A vége így egy szenzációs, nyolc gólos győzelem: 34-26. A Ferencváros ezzel a támadójátékkal simán odaérhet a Final Fourra, viszont ahhoz a védekezést egy “kicsit” javítani kell. Szép és fontos győzelem volt, hajrá, magyar kézilabda!

Borítókép: Tumbász Hédi