Simán nyert otthon a címvédő, Mörk megsérült

A női Bajnokok Ligája második körében a Győr a dán Nyköbing csapatát fogadta.

Ambros Martin csapata az első fordulóban hattal kapott ki a Bukarest csapatától, így otthon mindenféleképpen nyernie kellett a zöld-fehéreknek, hogy minél jobb helyezést érjenek el a csoportban.

Mindkét csapat több hibával kezdte a mérkőzést, előbb a Győr ébredt fel, 6-2-es vezetésnél a dánok időt kértek, amely segített rajtuk. Közelebb jöttek, igaz, megfordítani az állást nem tudták. Ambros időkérése után ismét a hazai csapat dominált, így a félidőben csak az volt a kérdés, hogy a címvédő hány gólos előnnyel mehet az öltözőbe. 14-9 volt az állás, főleg Groot, Grimsbö és Groot voltak elemükben, de az egész Győrt dicséret illeti a hatákony védekezésük miatt .

A második félidő ott folytatodótt, ahol az első abbamaradt. Bizonytalan dánok, és bár nem tökéletesen játszó, de magabiztos győri játék. A 19. percben 25-18 volt az állás, ekkor a dánok időt kértek, de most sem hoztak gyökeres változást a vendégek mesterének szavai. Kapuban, védekezésben és támadásbn is jobb volt a Győr, Groot félelmetes formában tolta végig a meccset, és üdítő volt ismét Tomorit a csapatban látni. A biztos vezetés tudatában, otthon esetleg Martin több lehetésőget adhatott volna a magyar fiataloknak, semmi sem forgott veszélyben, ráadásul komoly meccsekre nem ártana pihentetni a belső világklasszis belső hármast.

Az utolsó öt perc már csak jutalomjáták volt, tulajdonképpen az volt a kérdés, hogy a dánok tíz gól alatt tudnak-e maradni. A válasz igen lett, a vége: Győr – Nyköbing: 32-23.

A dánok szimpatikus csapat benyomását keltették, és nem csak azért, mert egy percre sem forgott veszélyben a Győr győzelme. Több látványos játékelemmel operáltak, a beálló körüli játékuk is kimagasló volt, de ma a Győr ellen nem lehetett mit tenni. Egészen elképesztő, 9%-os kapusteljesítménnyel hozták le a meccset a dánok…

A címvidő magabiztosan nyert, de azt nyilván ők is tudják, hogy a Nybörgnél jóval nehezebb ellenfelekkel is játszaniuk kell, és ott ez a játék nem biztos, hogy elég lesz. A lényeg a két pont, és csak remélni tudjuk, hogy Nora Mörk sérülése nem komoly.  A norvég válogatott klasszisa a második félidőben sérült le. Nagy érvágás lenne a Győrnek. Hajrá, magyar kézilabda!