Ortega csapata megverte a Kielt! Duvnjak nem tudott segíteni, ismét megsérült

Ha csütörtök, akkor Bundesliga-forduló. A mai nap csúcsmérkőzése a Hannover-Kiel volt.

Az ex-veszprémi Carlos Ortega által vezetett Hannover az idény meglepetéscsapata a német bajnokságban. Tavaly majdnem kiestek, mivel a tavaszi fordulóban egyetlen meccset sem tudtak nyerni. Jelenleg viszont úgy állt a helyzet, hogy a második fogadta a THW Kielt. A zebrák miután megverték a BL-ben a Veszprém csapatát, meglepetésre kikaptak otthon a Wetzlartól, így nem a legjobb előjelekkel várták a rangadót.

A két csapat felváltva dobálta a gólokat az első percekben, majd a Hannover kis előnyre tett szert, amelyet tovább tudott növelni. 10-5-re is vezettek a hazaiak egy 7-0-ás sorozattal, de Gislason időkérés után vissza tudtak jönni a meccsbe. A félidő végén még a hazaiak tudtak lőni egy gólt, így egy gólos előnnyel mentek az öltözőbe.

A második félidő kienegyensúlyozott játékot hozott. Felváltva estek a gólok, egyik csapst sem tudott ellógni két góllal. A Kielnek problémát jelentett a beálló elleni védekezés, míg a Hannovert meglepte Duvnjak játéka, aki hozzú idő után léphetett ismét pályára. A 48. percben 24-23-ra vezetett a hazai csapat, de két gólos különbséget ismét nem tudtak kiépíteni, mivel Weinhold egyenlíteni tudott.

Az 51. percben a Kiel támadhatott, de passzívnál kapufát lőttek, de Nilsson lent maradt a földön. Az ellentámadásból gólt lőtt a Hannover, míg a svéd reklamálásért két percet kapott. Ezután is felváltva dobták a gólokat a csapatok, a különbség az volt, hogy ezúttal a két gólos vezetésről egy gólos vezetésre változott az eredmény a hazaiak javára. Erre a szakaszra jellemző volt, hogy a két játékvezető hibát hibára halmoztak. Senkinek sem segítettek, egyszerűen össze-vissza fújkáltak. Hat perccel a vége előtt 27-25-ös vezetésnél Ortega időt kért, rendkívül fontos time out volt. Bár ezután több akción keresztül nem esett gól, először a hazaiak szereztek gólt, így hárommal vezettek három és fél perccel a vége előtt. Ezután gólt szereztek a vendégek, majd másfél perccel a vége előtt hetest kaptak. Ezt Ekberg belőtte, így csak egy gólos előnnyel ment a Hannover az utolsó percbe. Olssen elhibázta a lövést, így a Kiel az egyenlítésért támadhatott. 17 másodperc volt még hátra, amikor Gislason kikérte az idejét, úgy tűnt jó neki a döntetlen. Hét mezőnyjátékossal próbálkoztak, de Dissinger a végén fölé bombázta, így a Hannover – idén harmadszor! – legyőzte a THW Kiel csapatát. A végeredmény: 28-27. Remek meccs volt, nagy gratuláció Ortegáéknak!

A Kiel ismét kikapott, továbbra sem megy nekik, ráadásul Duvnjak sántikálva hagyta el a játékteret. Reméleljük, nem komoly, és ismét sokat láthatjuk a pályán.