Női NBI: Fontos meccseket játszottak a csapatok, megvan az első kieső?

Szombaton több, a bajnokság végeredménye szempontjából fontos mérkőzést játszottak a női első osztályban.

A negyedik helyért folytatott küzdelem miatt létfontosságú mérkőzést rendeztek, a Siófok a Dunaújvárost fogadta. A mérkőzés nem hozott sok izgalmat, szinte az első félidőben eldőlt a mérkőzés, ráadásul a hazaiak egyik legjobb játékosa, Nze Minko megsérült. A Dunaújváros így a negyedik helyen van, míg a Siófok a hetedik.

Kiesési rangadót játszottak, a Kecskemét a Vasast fogadta. A tulajdonképpeni ki-ki meccseta hazaiak nyerték, de nagyon megszenvedtek a két pontért. A Vasas nagyot küzdött, de ez csak a tisztes helytállásra volt elég. A Kecskemét így előzött, míg a Vasas maradt az utolsó helyen.

A Vác erődemonstrációt tartott a Békéscsaba ellen, az első félidőben már 28-10! volt az eredmény, amely elég ritka. A meccset végül 48-28-ra nyerte a hazai csapat, így jelenleg hatodikak a tabellán.

A Fehérvár hosszú idő után ismét győzni tudott, 29-28 arányú, szűk győzelmet szereztek a Budaörs csapata ellen.

A legfontosabb kérdés még nem dőlt el, vagyis, hogy ki nyeri a bajnokságot, viszont a Győr-Fradi meccsen kívül is vannak szerencsére izgalmak a női első osztályban.

Ki esik ki? Ki lesz a negyedik? Ki indulhat nemzetközi kupában?