A Flensburg távol került a Final Fourtól. A Montpellier jó eredényt harcolt ki idegenben

Ma a Flensburg – Montpellier párosítással folytatódtak a férfi Bajnokok Ligája küzdelmei. A tét már a Final Fourba kerülés.

A Montpellier a Barcelona legyőzésével jutott tovább a negyeddöntőbe, a Flensburgnak kicsit könnyebb dolga volt, ők a Kristianstad csapatát búcsúztatták. Mindkét csapat tudat, hogy nagy a tét: aki nyeri a párharcot, a Final Fourba jut.

A franciák kezdték jól a mérkőzést, dinamikusak, gyorsan voltak, e mellett Gerard parádézott a kapuban. Az első félidő közepe felé a Flesburg stabilabb lett, és lassan átvették a vezetést, a félidő végére két gólos előnyre tettek szert.

A második félidő azonban nem úgy alakult a németek számára, mint ahogy azt elképzelték. A védekezésük nem volt elég hatékony, míg támadásban hiába alakítottak ki rengeteg gólhelyzetet, sokszor nem tudtak túljárni a francia kapus eszén, aki ihletett formában játszott. Andersson sem védett rosszul, de amit Gerard csinált, az elképesztő volt. A németek főleg átlövésben maradtak el az elvárt szinttől, Holger Glandolf nem volt csúcsformában, de szélen is sokat hibáztak, főleg Svan vitte ebben a prímet. A vendégek már három góllal is vezetni tudtak, de a németek nem adták fel – nem arról híresek -, és nyolc perccel a vége előtt egyenlíteni tudtak. 25-25.

Ezt követően felváltva pogyogtak gólok, amely semmiféleképpen nem a Flensburg malmára hajtottaa vizet, hiszen a terv az volt, hogy legalább 4-5 gólos előnnyel utazzon Montpellierbe Maik Machulla csapata. Ez nem jött össze, a vendégek okosan játszottak, nem siették el a támadásokat, és rendkívül jó hatékonysággal játszották meg a beállóikat.

Az utolsó fél percben még döntetlen volt az állás, és a Flensburg jutott labdához. Maik Machullának volt még egy időkérése, de érthetetlen módon nem élt a lehetőséggel. A csapata nem lőtt gólt, így maradt az igazásgosnak mondható 28-28-as végeredmény. Nagyon nehéz feladat lesz idegenben legyőzni ezt a Montpelliert, ott még a PSG sem tudott győzni.

Több szurkoló híve annak az összeesküvés-elméletnek, hogy Kölnben kell német csapatnak lennie, ez az EHF érdeke. Ez a játékvezetésen látszódott a legkevésbé, inkább a franciák előnyére hibáztak többet a sporik.

Még egy érdekesség. Kentin Mahé mostanában nagyon keveset játszik a Flensburgban, sérülés nem hátráltatja a francia világbajnokot, így furcsa azt látni, hogy csak büntetőkre áll be a jövő szezontól a Veszprémet erősítő irányító. Nem tudjuk, mi van a háttérben, de ma egy jó Mahé igencsak sokat tudott volna lendíteni a németek szekerén.