Férfi BL: Döntőben a Vardar és a Nantes, már csak egy hely kiadó Kölnben

Már csak egy hely kiadó a kölni Final Fourban. A PSG után ma a Vardar és a Nantes is bejutott a legjobb négybe.

A PSG a hét közben magabiztosan jutott be a Final Fourba, miután kettős győzelmet ért el a Kielce ellen.

Ma délután két mérkőzést rendeztek a negyeddöntőben.

Vardar – Kiel

A címvédő Kielben tudott győzni a múlt héten, így a papírforma szerint is nekik állt a zászló a skopjei katlanban. A Kiel az első félidőben többször hektikusan játszott, mégsem tudott meglépni a Vardar. A 13-13-as félidő azt jelentette, hogy a németekne volt még sansza kiharcolni a kölni részvételt.

A második félidőben aztán a hazai csapat magasabb fokozatba kapcsolt, és nagyobb előnyre tett szert, amelyhez az is kellett, hogy a Vardar jól jöjjön ki néhány téves játékvezető ítéletből. Ekkor úgy látszott, hogy eldől a mérkőzés, de a németek visszajöttek egy gólra, és megint minden nyitott volt. A mérkőzés végéig mindig 1-2 gól volt a különbség a macedónok számára, mégsem lehetett tudni, hat perccel a vége előtt, hogy ki jut tovább: ekkor 26-25 volt az állás. A mérkőzés vége azonban a Vardarnak sikerült jobban, a Kiel elfogyott, több sérültjük mellé ma rengeteg technika és rossz döntés is társult, így nem lehet a Final Fourba jutni, főleg nem egy Vardar ellen. A németek mindent megtettek, pár másodperccel a vége előtt vezettek is, de az idegenben lőtt gól  miatt kevés lett volna az egy gólos győzelem. Ezt a Kiel otthon rontotta el, az utolsó akcióval. Vardar – Kiel: 28 – 28.

Skjern – Nantes

A Veszprémet kiverő Skjern kisebb meglepetésre nagyon kikapott Nantesban. A visszavágón a kis dán csapat mindent megtett, hogy ledolgozza a hátrányát, de a francia csapat már nagy falat volt. A végén a győzelem sem jött össze a Skjernnek, a nagyon szimpatikus csapat tehát a negyeddöntőig jutott. Ettől függetlenül tisztelet nekik. Skjern – Nantes: 27-27.

Eddig két francia és egy macedón csapat a Final Fourban. A Montpellier – Flensburg meccs hamarosan kezdődik.