A Löwen nyerte a német kupát. Jakobsenék történelmet írtak

Ma rendezték a német kupa döntőjét. A hamburgi fináléba a Hannover és a Löwen jutott.

Mindkét csapat a vártnál kicsit könnyebben nyerte meg a saját elődöntőjét. A Löwen a Magdeburg ellen, a Hannover a Wetzlar legyőzésével vívta ki a jogot, hogy ott lehessen a Final Four döntőjében.

A Hannover kerete nem teljes, rengeteg sérültjük van, ezért is nagy szó, hogy az ex-veszprémi Carlos Ortega vezetésével simán bejutottak a döntőbe. Ott viszont a német bajnok várt rájuk. Jakobsen több intejrúban is elmondta, mennyire szerencsések, hogy a Flensburg nincs a Final Fourban, eddig ugyanis mindig ők verték ki őket. Most a Flensburg nem volt ott, sőt a Kiel sem, így viszonylag könnyebb dolguk volt Andy Schmidéknek.

A mérkőzést a Hannover kezdte jobban, jól védekeztek, amely mellé kiváló kapusteljesítmény társult. A Löwen később “érkezett a meccsbe”, de ezután már nem volt kérdés, hogy melyik az esélyesebb csapat.  Fokozatosan elhúztak a Hannovertől, főleg a 37 éves! Alexander Peterson volt elemében. A Löwen védekezése hatékony volt, több labdát szereztek, amelyekből egyszerű gólokat tudtak lőni. A 20. percben már hat gól volt a különbség Jakobsen csapatának. Innen a Hannover a félidőig visszaküzdötte magát két gólos különbségre, így a döntő ismét nyitottá vált.

A második félidő elején felválta estek a gólok, egyik csapat sem tudott egyértelműen a másik fölé kerekedni. A Löwen a 45. perctől egy hajszálnyival jobb teljesítményt nyújtott, főleg Andy Schmid és Groetzki volt elemében, felváltva dobálták a gólokat. A Hannover mindent megpróbált, hét a hat elleni játék, zavaró 6:7 ellen Schmiddel szemben, de ma a Löwen ellen nem volt ellenszer. Ma jó napot fogtak ki Jakobsenék, így végre valahára megnyerték a német kupát. Ez pedig azt jelenti, hogy “otthon” duplázhatnak, hiszen a bajnokságban is jól állnak. A BL-t inkább elengedték, de “cserébe” nyernek két kupát. Valószínűleg nem szomorkodnak majd. A Löwen a története során először nyerte meg a kupát, a vége: 30-26.