Nem indult könnyen, de csoportgyőztes a magyar női válogatott! Gratulálunk!

Ma játsztta utolsó selejtező mérkőzését a magyar női válogatott. A fehéroroszok ellen a tét a csoportelsőség volt.

Mivel a hollandok megnyerték a saját utolsó meccsüket, ezért, ehhez az kellett, hogy Kim Rasmussen csapata legyőzze hazai pályán Fehéroroszország legjobbjait. Ez nem tűnt lehetetlen feladatnak, de a magyar csapat alaposan ráijesztett a szurkolókra és talán saját magára is.

A magyar csapat ugyanis elaludta az első félidőt, főleg annak az első 15 percét. Volt, hogy a vendégek öt góllal vezettek a mieink ellen (2-7!).

Innen fokozatosan jött fel a magyar csapat, de az első félidő végéig a vezetést nem tudta átvenni a válogatott. A félidőt egy gólos előnnyel zárta a vendég csakat, 12-13.

Először a 36. percben vezetett először a magyar válogatott Szekerczés Luca révén. Innen már nem volt kérdés, hogy ki nyeri a mérkőzést. A mieink érvényesítették a papírformát, ami most nem volt egyszerű. Elképesztő szezonon vannak túl a lányok, nem csoda, hogy nem voltak csúcsformában. Ez most abszolút megbocsátható, főleg hogy a végén magabiztosan hoztuk a kötelezőt.

A vége: Magyarország – Fehéroroszország: 30-22.

A nehezen kiharcolt győzelem azt jelenti, hogy a magyar válogatott Hollandia csapatát megelőzőve megnyerte a csoportját! Gratulálunk hozzá! Hajrá, Magyarország!