Hú!!! A férfi válogatott kijutott a világbajnokságra! Szép volt, fiúk!

Szerdán este Veszprémben rendezték a Magyarország – Szlovénia VB-selejtező mérkőzés visszavágóját. Koperben a magyar csapat öt gólos előnyre tett szert, így a párharc esélyese már a Ljubomir Vranjes vezette csapat volt.

Szombaton hősies és szenzációs győzelmet aratott a magyar válogatott Szlovéniában. Nem mi voltunk az esélyesek, tulajdonképpen többen aláírtak volna egy pár gólos vereséget, de Nagy Lászlóék bravúrgyőzelmet arattak. Mindezt úgy, hogy 26 percig, vagyis majdnem a mérkőzés felében emberhátrányban voltunk, valamint mindkét beállójátékosunkat elveszítettük piros lap miatt.

A párharc első félideje tehát Magyarországé volt, de mindenki tudta, hogy ez a párharc még korántsem dőlt el.

A szombati mérkőzésen remeklő Székely Márton kezdett a kapuban, a magyar csapat a legeresőebb összeállításában kezdte a talákozót. Már az első percben lehetett látni, hogy a válogatott hozzáállásával nem lesz gond: Bodó vetődött egy lecsorgó labdára, és szerezte meg azt.  Az első tíz percben felváltva estek a gólok, és mindig a vendégeknek kellett kapaszkodnia. Ezt követően két gólos előnyre tettünk szert, főleg a tarthatatlan Bánhidinak köszönhetően. A magyar beálló világklasszos teljesítményt nyújtott az első 20 percben.

Az első félidő utolsó perce olyan volt, mint a találkozó első tíz perce. Felváltva estek a gólok, talán több volt mindkét oldalon a technikai hiba. A vendégek kapusa egyre több labdával találkozott, de ez  a mérkőzés ezen szakaszában nem volt faktor. Két és fél perccel az első 30 perc vége előtt Dolonec révén egyenlíteni tudott Szlovénia. A magyar csapat egy perccel a vége előtt támadhatott a két gólért, de sajnos Vranjes időkérése után nem tudtunk gólt szerezni, sőt, pár másodperccel a vége előtt ismét egyenlíteni tudott a szlovén válogatott. A félidei eredmény így Magyarország – Szlovénia: 12-12

Az első harminc percben egy pillanatig sem volt az az érzésünk, hogy a továbbjutás veszélybe kerülhet. A közönség szenzációs volt, és a magyar csapat is odatette magát. Az első félidőben ráadásul kevés gól született, ez pedig azt jelentette, hogy valószínűleg hat gólos vendéggyőzelem kellene ahhoz, hogy a szlovénok utazzanak a világbanokságra.

A második félidő első góljára sokáig kellett várni, több magyar lehetőség is volt, ráadásul a szlovén csapat büntetőt is dobhatott, de ezt Székely bravúrral védeni tudta. A gólcsendet végül a vendégek törték meg, ez pedig azt jelentette, hogy Szlovénia először tudott vezetni a mérkőzés folyamán. 12-13. Ez nem tartott sokáig, hiszen Lékai révén gyorsan egyenlíteni tudtunk. A magyar irányító egyébként rendkívül jó formában kézilabdázott az egész mérkőzésen, a vezetést is neki köszönhetjük. A 40. percben 15-14 volt az állás.

A szövetségi kapitány nem volt elégedett a látottakkal, így kikérte az idejét. A játék képe azonban nem sokat változott, 15 perccel a vége előtt 17-17 volt az állás. A magyar csapat bizonytalannak tűnt, többet hibáztak, míg Szlovénia azt a játékot játszotta, amelyben erősek. Gyors, dinamikus kézilabda. Át is vették a vezetést, sőt támadhattak a két gólos előnyért, de Székely a helyén volt. Igaz, a következő labdavesztésünknél már a magyar kapus is tehetetlen volt, 17-19. A szlovénok mindig vezetni tudtak két góllal, a magyar csapat pedig egy gólra felzárkózott. Rendkívül fontos volt, hogy a Szeged jobbátlövője, Balogh Zsolt jól szállt be a meccsbe, fontos heteseket értékesített, és akciógólt is lőtt.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a szlovák játékvezetők sokkal jobban és igazságosabban fújtak, mint a dán kollégái az odavágón. Volt az első félidőben néhány hibájuk, többe között Bóka ziccere, de a második félidőben korrektül fújtak, sőt egy-két szituációban talán érződött, hogy otthon játszunk.

Hat perccel a vége előtt Vranjes kikérte a harmadik idejét is. A véghajrá következett. Emberhátrányba kerültünk, mert Blagitonsek egyébként nagyon gyenge színészi teljesítményét megkajálták a sporik. 21-23. Négy perc van még! A szlovénok gyors gólt lőnek, 21-24. Lékai nagyon fontos gólt lőtt, az ellentámadásból azonban büntetőt kapnak a vendégek; belövik. 22-25. A szlovénok gólt lőnek, majd az öt gólos vezetésért támadhattak, de Székely védeni tudott. A vége: 22-26!

MEGVAN! Nem sokan hittek benne, de ez a magyar válogatott megérdemelten jutott ki a világbajnoságra! Két meccs alapján jobbak voltak, mint a szlovén csapat, sőt ezzel a hozzáállással és kerettel nem szabad megelégedni azzal, hogy ott vagyunk a világversenyen! Szép volt, Magyarország! Hajrá, Magyarország!