Fantasztikus győzelem! Döntőbe jutott a női juniorválogatott!

Ma játszotta a magyar női junior válogatott a világbajnokság elődöntőjét Dél-Korea ellen. A szívós és taktikusan játszó ázsiai csapat sem volt megoldhatatlan feladat Golovin lányainak.

Már a mérkőzés elejétől érezni lehetett, hogy itt csak a magyar csapat arathat győzelmet. Összeszedetten, okosan és nagy szívvel játszottak a lányok, mindenki hozzá tette a magáét, ráadásul a dél-koreai csapat többször bizonytalannak tűnt. Nem volt meglepő a hazai vezetés. A debreceni csarnokban félelmetes hangulat volt, a szurkolók sokat hozzátettek a csapat teljesítményéhez. Első félidő: 14-11.

A második félidőben a csapat képe nem nagyon változott. Golovin rendkívül jól mozgatta a lányokat, akik megmutatták, hogy ma nem lehet más a győztes, mint Magyarország. Mindig volt valaki, aki segíten tudott, legyen szélső, átlövő, kapus vagy beálló, igazi csapatként működött a csapat. Volt a félidő közepén egy kis rövidzárlat, de ebben az időszakban Dél-Korea sem volt jobb, így az utolsó tíz percet már nyugodtan nézhettük végig. Ezt a magyar csapatot ma nem lehetett megverni. A csapat végig vezetve jutott a döntőbe. A vége: Magyarország – Dél-Korea: 30-25. Nagy győzelem, szép volt lányok!

A másik ágon Norvégia simán legyőzte az orosz válogatott, így velük játsszuk a döntőt.

A finálé szombat este 20 órakor lesz. Nem kell semmi más, mint megismételni a csoportban játszott mérkőzést… Meglehet az első junior VB-arany, ebben a csapatban benne van! Hajrá, magyarok!