Világbajnok a magyar junior válogatott! Óriási sikert értek el mieink!

Ma játszották a junior világbajnokság döntőjét, ahol a magyar válogatott ellenfele Norvégia volt.

Eddig kétszer játszott döntőt a magyar junior válogatott, 2001-ben és 2003-ban is vereséget szenvedtünk, ma lehetőség nyílt a döntőbeli javításra. Az ellenfél az a norvég válogatott, amely ellen már játszottak a magyar lányok, ott Suba Sára vezérletével nyolc gólos győzelmet arattunk. Ezt követően mindkét csapat magabiztosan vette az akadályokat, és megérdemelten jutottak a világbajnokság döntőjébe. A norvég válogatottból egyébként ketten, a magyar csapatból hárman kerültek be az All Star csapatba.

Debrecenben telt ház előtt kezdték meg a csapatok a küzdelmet. Az első 15 percben fej fej mellett mentek a csapatok, bár a magyar csapat picit jobban kezdett, a norvégok fokozatosan ott loholtak a nyakunkon. Sőt, a 16. percben vezettek is, pedig a magyarok kettős emberelőnyben voltak. A magyar csapat legjobbja ekkor talán Háfra Noémi volt, de Lakatos Rita is két gólt lőtt, ráadásul egyet emberhátrányból. Nagyon fontos találat volt ez a 19. percben. 8-8 volt hosszú ideig, a csapatok több hibával játszottak, illetve az uruguayi játékvezetők sem voltak mindig a helyzet magaslatán.

9-8-as norvég vezetésnél Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány kikérte az idejét. Az időkérés után két helyen cseréltünk, ami jó lépésnek bizonyult, hiszen rögtön utána a balszélre beálló Fodor Csenge góllal mutatkozott be

Többet hibázott a magyar csapat támadásban és védekezésben is. Bár Vova felhívta a figyelmet a kettesek mögé mozgó norvég beállóra, rögtön egy ilyen gólt kaptunk. A 26. percben két gólos hátrányba kerültünk, kicsit úgy tűnt, hogy túlizgulják a lányok, a norvég időkérésnél erre hívta fel a figyelmet a szövetségi kapitány. Az első félidő 12-10-es norvég vezetéssel ért véget. A múltkori mérkőzéshez képest a norvégok összeszedettebben játszanak. A magyar csapat kicsit bizonytalanabbnak tűnt az első játékrészben, a második 15 percben mi futottunk az eredmény után és úgy tűnt, hogy a norvégok megoldották Háfra Noémi semlegesítését. A legjobb ebben az időszakban Suba Sára volt, a magyar csapat kapusa.

A második félidő eleje egy gólpárbaj volt, felváltva estek a gólok, védekezés szinte nem volt. A magyar csapat eredményes volt, viszont túl sok könnyű gólt kaptunk. A 37. percben 15-14-re vezettek a norvégok, és emberelőnyre tettünk szert, amely után Háfra volt ismét eredményes. Egyenlítettünk. A vendégek hibáztak elől, ezután a magyar csapat Faluvégi révén átvette a vezetést. Szerencsére ezt az emberelőnyt jobban oldottuk meg. 16-15, ide. A norvégok időt kérnek. Ezt követően felváltva potyogtak a gólok.

A 44. percben sajnos Lakatos Rita összefejelt egy norvéggal, és a magyar irányítót le kellett cserélni. Szabó Kitti állt be a helyére, egy góllal vezettünk ekkor. 18-17. Háfra lőtt gólt, majd az ellentámadásból nem találtak kaput a norvégok. Negyed óra van még, 19-17 ide!

A magyar csapat nagyon motivált volt, 21-18-as magyar vezetésnél időt kértek a norvégok. Suba Sára a második félidőben már majdnem úgy védett, mint az első meccsen. Tíz perccel a vége előtt négy gólos előnyre tettünk szert. Emberhátrányba kerültünk, és a vendégek belőtték a hétméterest. Ekkor kilenc perc volt hátra. Közben bemondták, hogy Lakatos Ritát kórházba kell szállítani. Mielőbb gyógyulást kívánunk!

Nyolc perccel a vége előtt Golovin Vlagyimir időt kért, amely után szerencsés gólt lőttünk, ismét négy volt közte! Ezt követően már nem volt megállás. A magyar csapat öt perccel a vége előtt már öttel ment, és innen már nem adta ki a kezéből a győzelmet a magyar válogatott. A végeredmény: Magyarország – Norvégia: 28-22! Világbajnok: Magyarország!

A lányoknak volt szívük és akaratuk megfordítani a mérkőzést! Elképesztő siker ez a magyar kézilabdázásnak! Első junior világbajnoki címét nyerte Magyarország! Nagy gratuláció a lányoknak, és természetesen a stábnak! Hajrá, magyarok! Szép volt, magyarok! Bevallom, megkönnyeztem ezt a sikert.