A magyar ifik legyőzték Dániát, következhet Ausztria!

Csoportrangadót játszott ma a női ifjúsági válogatott. A mérkőzés előtt világos volt a helyzet: aki nyer, az lesz a csoportelső.

A Bohus Bea vezette magyar válogatott mai ellenfele a dán csapat volt. Eddig mindkét alakulat veretlenül vette az akadályokat, a csoport első helye volt a tét a kora délutáni mérkőzésen.

A két csapat az első félidőben fej-fej mellett volt, így nem volt meglepetés, hogy az első félidő 14-14-es döntetlennel zárult.

A második játékrészben a mieink magasabb fokozatba kapcsoltak, amelyet a dánok nem tudtak tartani. A vége így teljesen megérdemelt magyar győzelem lett. Magyarország – Dánia: 28-25.

Bánfai, Kuczora és Vámos voltak a magyar csapat legeredményesebb játékosai. Magyarország csoportelsőként zárta a “B” csoportot, így tehát az “A’ csoport negyedik helyezettjével mérheti össze a tudását.

A következő ellenfelünk, immáron az egyenes kieséses szakaszban Ausztria válogatottja lesz. Teljesen reális elvárás, hogy a magyar lányok ezt az akadályt is vegyék, és akkor már ott vagyunk a végelszámolásnál, ahol bármi megtörténhet. A mérkőzésre augusztus 15-én kerül sor. Hajrá, magyarok!

Női ifjúsági világbajnokság, Lengyelország, B-csoport, 5. forduló:
MAGYARORSZÁG-DÁNIA 28-25 (14-14)
Kielce, játékvezetők: Leszczynski, Piechota (lengyelek).
MAGYARORSZÁG: Magera, Szabó D., Herczeg (kapusok), Albek, Arany, Bánfai 5, Borgyos, Kellermann, Kuczora 6, Pál 7 (3), Schatzl, Simon 2, Szilovics, Tóth 1, Vámos 5, Varga 2. Szövetségi edző: Bohus Bea.
DÁNIA: Askvist, Kristensen (kapusok), Faartoft 2, Frokjaer-Jensen 2, Gamis, Halilcevic 1, A. Hansen 2, C. Hansen 1, Hedegaard 1, Jensen, Klostermann, Laursen 3, Möller 5, Steffensen 3 (2), Theil 3, Wierzba 2. Szövetségi edző: Flemming Dam Larsen.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

CHILE-HORVÁTORSZÁG 20-21 (11-11)
EGYIPTOM-SVÉDORSZÁG 23-28 (13-14)

A B-csoport végeredménye: 1. Magyarország 10 p, 2. Dánia 8 p, 3. Horvátország 6 p, 4. Svédország 4 p, 5. Chile 2 P, 6. Egyiptom 0 p