Világbajnoki döntős a magyar ifjúsági válogatott! Ezúttal Dél-Korea volt az áldozat

Ma az elődöntőkkel folytatódik a lengyelországi ifi világbajnokság. Magyarország Dél-Korea csapatával csapott össze a döntőért.

Magyarország női ifjúsági válogatottja a fináléért lépett ma pályára Lengyelországban. A miénk volt az első elődöntő.

A magyar csapat magabiztosan kezdte az első játékrészt, és tulajdonképpen az egész mérkőzésen uralta a játékot. Nem volt meglepetés, hogy az első 30 perc hét gólos magyar vezetéssel zárult. Magyarország – Dél-Korea: 19-12.

A második játékrész is hasonlóan kezdődött, mint az első. A magyar csapat ellenállhatatlannak bizonyult, az ázsiai ellenfelünknek nem volt ellenszere ellenünk. A játék minden elemében jobbak voltunk, a mérkőzés első 40 percében. Szerencsére ez a későbbiekben sem változott, így egy nyugodt második félidő után a magyar válogatott jutott a világbajnokság döntőjébe! Tényleg az az érzése volt az embernek, hogy félgőzzel nyertük meg a VB elődöntőjét, de ez persze nincs így. Egyszerűen “csak” sokkal jobbak voltunk, mint az ellenfelünk. A végén már kicsit kieresztettek a lányok, de a győzelem nem forgott veszélyben.

A vége Magyarország – Dél-Korea: 34 – 29!

A másik elődöntőben Svédország – Oroszország mérkőzést rendeznek (20:00), természetesen a győztes játszik holnap a magyar válogatott ellen. Nagyon szép ez eddigi eredmény is, de két utánpótlás világbajnoki arany maga lenne megtestesült álom! Hajrá, magyarok!

Csak zárójelben jegyezném meg, hogy szerintem lenne igény rá, hogy a döntőt leadja valamelyik csatorna, rendes kommentátorral. Megérdemelné ez a csapat…