A Löwen nyerte a Pixum Szuper Kupát!

Hamarosan indul a férfi Bundesliga. Ezt onnan is tudjuk, hogy ma rendezték a Pixum Super Cupot, amelyet a német kupagyőztes és a bajnok játszotta.

Ez azt jelenti, hogy ma este a Flensburg a Löwen csapatával csapott össze. Machulla és Jakobsen kerete is alaposan megváltozott a nyáron, kulcsjátékosokat veszített mindkét csapat. Az újak beépítése időbe telik, ezért is volt érdekes, hogy milyen összeállításban lépnek pályára a kupáért.

A Flensburgban csak Buric volt ott a kezdőben az újak közül, míg a Löwennél a Pekeler pótlására érkezett német válogatott Kohlbacher, illetve védekezésben Abutuvic kapott szerepet.

A csapatok kreatívan és eredményesen támadtak, sem a kupagyőztes, sem a bajnok nem tudott meglógni a másiktól. A 15. percben a Flensburg vezetett eggyel, amikor Nikolaj Jakobsen, a Löwen edzője kikérte az idejét. Ez jót tett a német kupagyőztesnek, hiszen gyorsan átvették a vezetést. Elhúzni azonban ők sem tudtak, bár az első félidő végéig őrizték az 1-2 gólos előnyüket.

A félidőben Flensburg – Löwen: 16 – 18. Az első játékrészben fej-fej mellett mentek a csapatok, különbséget a kapusok jelentettek. Appelgren jó formában van, míg Buric és Bergerud nem nagyon találkoztak a labdával. Persze egy “idegen” fal mögött ez nem meglepetés.

A második 30 percet a Löwen kezdte jobban. A német kupagyőztes effektívebb volt, jobban védekezett, és Appelgren is hozzátette a magáét. A villámrajt után a 33. percben már öt volt a különbség. A Flensburg hamar magához tért, de ez csak arra volt elég a negyvenedik percig, hogy kicsit közelebb kerüljön ellenfeléhez. A 40. percben három volt a különbség a Löwen javára. Ezután két gólra jött fel a Flensburg, és Jakobsen azonnal kikérte az idejét. Elmondta, hogy csak egyetlen probléma van, túl korán fejezik be a támadásaikat, tíz másodperc játék után lőnek.

A két-három gólos különbség stagnált, a 47. percben 26-24-re vezetett a Löwen. Ekkor kis közjáték volt, mivel a kapu hálója elszakadt, így szigetelő szalaggal kellett helyrepofozni.

Andy Schmid lőtte ezután az első gólt, a svájci világklasszis kilencedik találata volt ez már a Szuper-kupa meccsen.

A Löwen elhúzott ismét öt góllal, így kilenc perccel a vége előtt Maik Machulla kikérte az idejét.

A játék képe azonban nem sokat változott, a Löwen magabiztosan vezetett, míg a Flensburg bár becsületesen próbálkozott, nem tudott fordítani. A vége így sima Rhein-Neckar Löwen győzelem lett, a kupagyőztes tehát legyőzte a bajnokot.

Végeredmény Flensburg – Löwen: 26 – 33.

A Bundesliga holnap kezdődik, egy meccsből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, de úgy tűnik, hogy a Löwen egyelőre jobban egyben van. Egy hajszálnyival még mindig a Kielt látjuk a legesélyesebbnek a végső győzelemre.

SG Flensburg-Handewitt

Érkezik:

Benjamin Buric (HSG Wetzlar), Simon Hald Jensen (Aalborg Håndbold), Torbjørn Bergerud (Team Tvis Holstebro), Magnus Jøndal (GOG Håndbold), Gøran Johannesson (GOG Håndbold), Johannes Golla (MT Melsungen)

Távozik:

Jacob Heinl (?), Henrik Toft Hansen (Paris St. Germain), Mattias Andersson (befejezi a pályafutását), Kentin Mahé (Telekom Veszprem), Kevin Möller (FC Barcelona), Thomas Mogensen (Skjern Håndbold)