Férfi BL: A Löwen szoros meccsen győzte le a Barcelonát

Rögtön egy kézilabda-csemegével kezdődött a férfi Bajnokok Ligája. A Rhein-Neckar Löwen a Barcelona Lassa csapatát fogadta.

Végre elkezdődött a BL, a kézilabdázás szerelmesei rengeteg pikáns összecsapást tekinthetnek meg már a csoportmérkőzések során. Ilyen volt a Löwen – Barcelona találkozó is.

A mérkőzést a Barcelona kezdte jobban, a Löwen több helyzetet is elpuskázott.  A vendégek legjobbja, a kapus volt, Perez de Vargas volt. Jakobsen már a hatodik percben kikérte az idejét. Ez jót tett a csapatnak, 2-4-ről egyenlíteni tudtak, sőt a vezetést is átvették. 8-6-os hazai vezetésnél a Barcelona kért időt, a 19. percben. Főleg Steffen Fäth volt elemében, több gólt is ragasztott a vendégek kapujába. Appelgren is feljavult a kapuban, több ziccert védett, ezután a Löwen örömkézilabdát játszott. 12-7-nél a Barcelona ismét időt kért. A vendégek elővették a hét a hat elleni játékot, vagyis a Löwen egyik fegyverével szerették volna meggátolni a németek rohanását. Ez sikerült is, a különbség nem nőtt tovább. A Barcelona összeszedte magát, 16-13-ra feljöttek a szünetre.

A második játékrészt első felében nem volt nagy változás a játék képében. A Barcelona továbbra is levitte a kapusát a támadásaihoz, hogy eggyel többen tudjanak támadni. Ebbe többször hiba csúszott, így a Löwen ismét el tudott lógni az ellenfelétől. A 34. percben  19-14 volt az állás. Ezt követően azonban a Löwen kezdett el többet hibázni, így a Barcának volt egy 3-0-ás sorozata. Közelebb azonban nem tudta jönni Palmarssonék, mert a Löwen időben kapcsolni tudott. A 41. percben ismét öt gól volt a különbség, néha teljesen szétesettnek tűnt a Barcelona játéka, míg a Löwennél érezhető volt, hogy idén tényleg lehetséges, hogy komolyan veszik a Bajnokok Ligáját.

Az utolsó 15 percben a Barcelona után a játékvezetők kicsit elveszítették a fonalat, és majdnem minden kétes helyzetnél a vendégek javára ítéltek. Az 53. percben 31-27 volt az állás. A félidő közepén Jakobsenék már héttel is vezettek. A Löwent kicsit megzavarta a játékvezetők érdekes döntései, bizonytalanabbá váltak. Elől többet hibáztak, és a védekezés sem volt olyan stabil, mint előtte.

A Barcelona feljött két gólra, miután Jakobsen azonnal kikérte az utolsó idejét. Szélről fontos gólt lőttek a hazaiak, de azonnal válaszolt a Barcelona. Három perccel a vége előtt még nyitott volt a mérkőzés. Larsen betalált, így ismét három egység volt a Löwen előnye. A vendégek időt kértek, majd rögtön gólt lőttek utána, 34-32. Egy elképesztő játékvezetői tévedés után a Barcelonáé volt a labda, ziccert lőhettek, de a frissen beállt Palicka szenzációsan hárított. Egy gyors gólváltás után egy perccel a vége előtt két gólos volt hazai előny. A Löwen okosan játszott az idővel. Bár a végén kaptak a németek még egy gólt, a győzelem már nem forgott veszélyben.

A végeredmény Rhein-Neckar Löwen – Barcelona Lassa: 35-34.