Elképesztő izgalmak után győzött a Veszprém, simán nyert a Szeged

Két magyar csapatunk is pályára lépett szombaton a Bajnokok Ligájában. A Veszprémnek volt nehezebb dolga, mivel a Brest volt az ellenfél, de a Szeged ilyen arányú győzelme sem volt evidencia.

MESKOV BRESZT (fehérorosz)–TELEKOM VESZPRÉM 28–29 (16–15)

A Veszprém nehéz heteken van túl. Több vereség, akadozó játék után menesztették Vranjest. Ideiglenesen a Gulyás-Pérez páros vette át a csapat irányítását.

A feladat nem volt könnyű, hiszen a Brest egész izmos kis csapattá érett idén, és több meglepetéssel is szoltál már. Igazi mély víz, de némi kapálózás után a Veszprém a felszínen maradt.

A mérkőzés megnyerése volt a legfontosabb. Lehet fanyalogni, meg hibákat keresni, de nem ennek van itt most az ideje. A Veszprém bizony bravúrt hajtott végre, mivel egy góllal győzni tudott Brestben. És most abba sem menjünk bele, hogy ez pár éve egy ujjgyakorlat lett volna a csapatnak, mert ez már nem az a csapat, legalábbis még nem, az biztos.

A második félidőben már volt mínusz három és, és félő volt, hogy a küzdés és a logikusabb felállás nem fizetődik ki. A végén azonban a sokkból, amit a befújt hétméteres okozott, az eufóriába ment át a csapat, hiszen Mikler kivédte a kvázi időn túli büntetőt. Ez a Veszprém tegnap nem érdemelte volna meg a pontvesztést, és ez az egész csapat érdeme most. Az ember vakarózik a tévé készüléke előtt, hogy ez a Nilsson hogy a francba nem volt alapember idén, hiszen láthattuk, hogy támadásban nehéz megállítani, és még védekezni sem rest. Az egész csapat harcolta ki a két pontot, de fontos lenne felhívni a figyelmet a buta két percekért. Ilyenből összeszedett a csapat legalább 6-8 perc büntetést, ami akár öngyilkosság is lehetett volna Brestben. Ami külön üdítő, és tavaly is utaltunk már rá: ha egy csapatnak ennyi jó beállósa van, és vannak olyan játékosok, akik meg tudják őket játszani, akkor miért nem veszi elő időnként a Veszprém a hét a hat elleni játékot. Gulyásék elővették, és ennek is köszönhetően tudtak győzedelmeskedni. Láthattuk, hogy a csapat él. A két ponttal még persze semmi sem dőlt el, de jó alapot adhat a folytatásra. A következő hetek mérkőzései döntik el, hogy ez a csapat mire is lehet képes. A csoport annyira kiegyensúlyozott, hogy tényleg bármi megtörténhet.

MOL-PICK SZEGED–CELJE PL (szlovén) 33–24 (18–8)

A Szeged a Celje ellen lépett pályára. A vendégek az előző fordulóban annyira megtáltosodtak az edzőváltástól, hogy rögtön idegenben verték a Flensburgot, ezért komolyan kellett őket venni.

És Pastor csapata komolyan is vette az ellenfelét, már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. A második félidő nem volt annyira éles, de ez érthető is a biztos vezetés tudatában. Külön öröm volt látni, hogy a védekezés mennyire magabiztos volt, illetve hogy a remek formában levő Sego helyére beállt Alilovic is milyen fantasztikus teljesítmény nyújtott. A Szeged veretlen a BL-ben, de a feketeleves még hátra van.

Gratulálunk mindkét magyar csapatnak a győzelemhez!

Borítókép: Telekom Veszprém oldala