A Szeged legyőzte a Flensburgot is! Sego ismét brillírozott

A MOL-Pick Szeged csapata a német bajnok Flensburgot fogadta ma a Bajnokok Ligájában. Mindkét csapat fantasztikus formában van, így nehéz volt megtippelni, ki nyeri a mérkőzést.

Azt már a mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy a következő évet már a Veszprémben játszó Lauge gyomorbántalmak miatt kihagyja a találkozót. A dán játékos a Flensburg egyik szíve, így ez jól jöhetett Pastor csapatának.

A Szeged kezdte jobban a mérkőzést, hamar vezetéshez jutottak Bánhidiék, Sego isét jó formát mutatott, a 10. percben 5-2 volt a hazai csapatnak.

Német időkérés után a vendégek átálltak a hét a hat elleni játékra, amellyel közelebb tudtak jönni, egy gólra. Ezután azonban több labdát szerzett a Szeged, és könnyű gólokat tudtak lőni, így a 22. percben 12-8 volt az állás. Sego fogott, mint a festék, így a Flensburg visszaállt a hat hat elleni játékra.

A félidő végén a Szeged volt pontatlanabb, Balogh Zsolt felesleges kiállítása után a Flensburg közelebb jött egy kicsit, főleg mivel Buric belejött a védésbe. Több lehetőséget is elpuskázott a Szeged, így egy perccel a vége előtt feljött egy gólra a német bajnok. Sőt, fél perccel a vége előtt kiegyenlített a Flensburg, miután Bodó lőtt előkészületlenül. Balogh Zsolt gólja a félidő végén azonban azt jelentette, hogy a Szeged egy gólos előnnyel mehetett az öltözőbe.

A második félidőt a Szeged kezdte jobban, illetve az egész félidőben uralta a játékot a hazai csapat. Karlsson sérülése után a németek védekezése kész átjáróház volt, amit nagyon egyszerűen használt ki Pastor csapata. A 46. percben már hattal vezetett a Szeged, Sego elképesztő formában volt.

Ezt követően – csak úgy, mint az első félidőben – a Szeged kicsit visszább vett, és többet hibáztak, és ezt a Flensburg azonnal megbüntette. Feljöttek a németek négy gólra 11 perccel a vége előtt. A Szeged azonban váltani tudott, és ismét hatra növelték az előnyüket, és tíz perccel a vége előtt ez már elég magabiztosnak tűnt.

A németek – mint mindig – nem adták fel, és visszaküzdötték magukat három gólra. Ugyanaz volt a forgatókönyv az 55. percig, mint az első félidőben. Bombac gólja rendkívül jól jött, majd ezután újabb labdája volt a Szegednek, de ezt kihagyta a hazai csapat. Bánhidi bravúrgólja azonban lezárta a mérkőzést, a végén már csak a különbség volt a kérdés.

A vége MOL-Pick Szeged – Flensburg: 30-28

Ez már a harmadik veresége volt a Flensburgnak a BL-ben. Ebben a szezonban veretlen még a Szeged! Bravó!

(A borítóképpel nem kellett bíbelődnünk, hiszen ismét Sego volt a mérkőzés egyik legjobbja)