Bombameglepetés! A Veszprém kikapott a Tatabányától!

Szerda este a Tatabánya a Telekom Veszprém csapatát fogadta a férfi NBI-ben.

Természetesen a Veszprém volt a találkozó esélyese, és nem csak azért, mert a BL-ben kétszer egymás után győzni tudtak, hanem mert a két csapat kerete között papíron ég és föld a különbség.

Ezzel ugyanakkor szerencsére nem foglalkozott a Tatabánya, és azért szerecsére, mert ettől szép a sport. A hazaiak megérezték, hogy ma ez a Veszprém talán nem annyira éles, mint általában.

A hazai kapuban Székely brillírozott, míg elől kreatívan és eredményesen támadtak a hazaiak. Olyannyira jól, hogy az 52. percben két gólos előnye volt már a Tatabányának. Először gondolhattak arra a szurkolók, hogy talán meglehet ez a mérkőzés. Az időkérésnél David Davis kelt ki magából, minden volt a csapat, csak épp nyugodt nem.

Az időkérés jól jött, azonnal gólt tudott dobni a Veszprém, sőt nagyon hamar egyenlíteni is tudtak. Mahé volt eredményes büntetőből. Innen várható volt, hogy a Veszprém megfordítja a mérkőzést, de ez nem történt meg. Olyannyira nem, hogy a Tatabánya ismét két gólos előnyre tett szert, mindezt négy perccel a vége előtt!

Ma érezni lehetett, hogy ez egy olyan találkozó, amelyen a Tatabányának minden bejön, míg a vendégek érthetetlenül gyengén játszottak. Másfél perccel a vége előtt már hárommal vezettek a vendégek, biztos volt, hogy meglepetés születik. Meg is született!

A végeredmény Grundfos Tatabánya KC–Telekom Veszprém 26–24 (13–13) Bombameglepetés, kivéve annak, aki látta a mérkőzést.

A mérkőzés hőse egyértelműen a magyar válogatott kapusa, Székely Márton, de a Tatabánya minden játékosa jelesre vizsgázott ma.

Ami a Veszprémet illeti: nagyon össze kell szednie magukat Daviséknek, hiszen a hétvégén jön a magyar el classico: a Szeged elleni mérkőzés.