Érdi pontvesztés Békéscsabán. Mennyire biztos Szabó Edina pozíciója?

Ma a Békéscsaba az Érdet látta vendégül a női NBI-ben.

Szabó Edina együttese jóval esélyesebb volt a mérkőzés előtt, mégsem tudták érvényesíteni a papírformát. A Békéscsaba felvette a kesztyűt, és pontot csentek az Érdtől, mindezt úgy, hogy a szünetben még két gólos hátrányban voltak. Ehhez kellett többek között Walfisch Mercédesz jó formája, a magyar válogatott kerettag átlövő tíz gólig jutott a mérkőzésen.

Szabó Edina csapata jelenleg negyedik, de több nehéz mérkőzés még csak most következik az Érd számára.

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ÉRD 30–30 (15–17)
Békéscsaba,
1000 néző. Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács A. 2, VUKAJLOVICS 8, Szögi 2, Zöldi-Tóth 3, WALFISCH 10 (3), DJOKOVICS 4. Csere: Binó, Horváth D. (kapusok), Bottó 1, Agbaba. Edző: Horváth Roland
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 8 (3), Kiss N. 2, Kisfaludy 4, Jerábková 5, Tóth G. 4 (1), GÁVAI 5. Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, Schatzl Natalie 1, C. Lassource, Simon A. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 12. p.: 7–7. 15. p.: 8–10. 21. p.: 12–12. 27. p.: 13–16. 39. p.: 17–21. 42. p.: 19–23. 52. p.: 27–25. 59. p.: 29–30.
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG
Horváth Roland:
– Gratulálok a lányoknak, ilyen jól még soha nem láttam őket játszani.
Szabó Edina: – Igazságos a döntetlen, mindkét csapatnak voltak jó és rossz periódusai. Nem találtuk a játék ritmusát az egész mérkőzésen.