Német Kupa: A Magdeburg idegenben verte a Flensburgot! Kiesett a német bajnok.

A Német Kupa nyolcaddöntőjének a csúcsmérkőzése a Flensburg – Magdeburg volt, amelyet ma játszottak.

Már a nyolcaddöntőben összekerült egymással két nagy csapat. A Flensburg veretlen, a Magdeburg második a Bundesligában, ezért igencsak pikáns találkozót hozott a szerda este.

Maik Machulla csapata a Bundesligában veretlen, ugyanakkor a BL-ben már három vereségnél járnak, ráadásul több esetben maguknál gyengébb ellenféllel szemben maradtak alul. A Magdeburg a Bundesliga egyik favoritja. Évek óta szenzációs kézilabdát tolnak, hihetetlen tempóval, jó védekezéssel, és zseniális szélsőkkel.

Az első félidő kiegyenlített volt, egy hajszállal a vendégek voltak jobbak, a hazai kapusteljesítmény nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Magdeburg csak egy gólos vezetéssel mehetett az öltözőbe.

A második játékrészt is a vendégek kezdték jobban, nem magabiztos dominanciáról beszélünk, de egy fokkal talán jobb teljesítményt nyújtottak Muschéék. A 44. percben hárommal vezetett a Magdeburg. A jövőre a Kielt erősítő Quenstedt szenzációs napot fogott ki a kapuban.

A Flensburg négy gólos hátrány után időt kért, és ez segített nekik. Nagyon gyorsan feljöttek egy gólra, ekkor a Magdeburg kérte ki az idejét. Az 50. percben 25-26 volt az állás. Sőt az 53. percben az egyenlítés is összejött, ráaádsul a Flensburg emberelőnyben játszott. A vezetést azonban nem tudták megszerezni, mivel Quenstedt ismét véden tudott, sőt az ellentámadásból hétméterest és két percet szedett össze a Flensburg. A büntetőt a hihetetlen formában játszó Musche értékesítette, három perccel a vége előtt eggyel vezetett a Magdeburg.

A végjátékot a vendégek bírták jobban idegekkel, egy percce a vége előtt kettővel vezettek, és támadhattak a győzelemért. Ezt elrontották, de az ellentámadásból Lauge a kapu fölé bombázta a labdát. A Magdeburg idegenben győzte le a Flensburgot.

A végeredmény: Flensburg – Magdeburg: 28-31.

Szenzációs mérkőzés volt, a kézilabda ünnepe.