A Szeged Veszprémben tudott győzni a csúcsrangadón! Szenzációs mérkőzés volt!

Ma rendezték a férfi kézilabdázás csúcsrangadóját, a Veszprém-Szeged mérkőzést. Megjósolhatatlan volt a kimenetel, hiszen bár a Szeged jobb formában van, a Veszprém mégiscsak hazai pályán játszott.

A Veszprém egy edzőváltáson van túl, míg a Szeged a BL-ben és a magyar bajnokságban is veretlen. Ráadásul a bakonyi csapat szerdán nagy meglepetésre kikapott a Tatabányától, így (el)várható volt, hogy dupla elánnal lépjenek pályára az ősi rivális ellen.

Veszprémi ziccerrel, de szegedi góllal kezdődött a mérkőzés, és már az első másodperctől kezdve érezhető volt, ez az a bizonyos nagy találkozó. Küzdés, de rengeteg technikai hiba és kimaradt lehetőség tarkította az első perceket. Meglepetés volt – ahogy elnéztük, a Szeged számára is -, hogy a hazai csapat 5:1-es védekezési formát választott. Egy nyitottabb védekezés, zavaróval, a mérkőzés első tíz percében a vendégeknek több gondja volt ennek a védekezési formának a feltörésével.

Ezt követően azonban a Veszprém lett először pontosabb, és a hatodik percben 4-1-re vezettet a hazai csapat. Pastor azonnal kikérte az idejét, amely hasznos volt, mert a vendégek Bombac révén azonnal szépíteni tudtak.

Ezután azonban nem változott sokat a játék képe, a Veszprém tűnt pontosabbnak, a Szeged többet hibázott, főleg Zsitnyikov volt bizonytalannak, de Källman is kihagyott két ziccert, illetve Sterbik védett fantasztikusan.

A 15. percben 8-6 volt az állás, még mindig sok volt a technikai hiba és a kapkodás. A színvonal nem volt túl magas, ahogy mondani szokták: inkább a játék küzdő jellege dominált.

A Szeged úgy egalizált, hogy tulajdonképpen nem volt jobb, mint az ellenfele, de koncentráltabbak voltak, míg a vendégek jobban kihasználták a Veszprém hibáit, illetve a lehetőségeiket.

8-8 után Lékai szerzett ismét vezetést, majd Gajic kettővel növelte az előnyt. Két hiba után azonban ismét dönteten volt az állás, elképesztő iram van a mérkőzésen. Ahogyan illik persze.

A 24. percben a Szeged vette át a vezetés, Balogh lőtt ziccert Sterbik kapujába. Sego kezdett el olyan formában védeni, mint ahogyan azt ebben a szezonban már megszokhattuk, így a szegedi vezetés nem volt meglepetés. A két csapat továbbra is sokat hibázott, a két kapus emelkedett ki talán a játékosok közül. A 26. percben a hazaiak spanyol szakvezetője, Davis kérte ki az idejét.

A time out után Tönnesen bombázott Sego kapujába, négy perccel a vége előtt ismét döntetlen volt az állás.

A 28. percben Ilic révén visszavette a vezetést Davis csapata. Sőt egy perccel a vége előtt ismét két gól volt a hazaiak előnye. Balogh lőtt gyorsan gólt, negyven másodperc a félidő végéig. Tönnesen góljára Gaber válaszolt villámgyorsan, 14-13 a félidei állás.

A második félidő hihetetlen gólpárbajjal kezdődött, egyik csapat sem védekezett igazán, potyogtak a gólok. Vendégoldalról főleg Bodó volt ismét elemében, elképesztő találatokat szerzett kilenc-tíz méterről. Sterbik nem volt annyira hatékony a kapuban, míg Sego többször találkozott a labdával, így a 40. percben két góllal vezetett a vendégcsapat. Davis időt kért, majd ezután Nenadic lőtt gólt, de Terzic védekezése után emberhátrányba került a Veszprém. Ilic belemenése után Källman lőtt gólt, majd a védekező specialista Blazevic is be tudott találni. Nagyon rosszul jött ki a Veszprém ebből a fázisból, néggyel vezetett a MOL-Pick Szeged csapata.

Ez persze nem az a mérkőzés volt, amely négy gólos előnynél már lefutott.

A félidő derekán ismét gólpárbaj volt, igazi, hatékony védekezés nélkül. A Szeged a 49. percben továbbra is négy góllal vezetett.

Nenadic volt a legaktívabb a hazai csapatból, gyorsan lőtt három fontos gólt, de a másik oldalon meg Maqueda kezdte el lőni a gólokat, így tulajdonképpen az eredmény szempontjából nem volt változás, de egyre közeledtünk a mérkőzés vége felé.

Először az 54. percben történt meg hosszú idő után, hogy a veszprémi gólra nem jött szegedi válasz. Sigurmannsson hetest hibázott, a kapuára bombázta a büntetőt. Az ellentámadásból azonban nem tudott közelebb kerülni a Veszprém, Sego mutatott be újabb bravúrt. Pastor kérte ki az idejét, amely után Maqueda ért el fontos gólt, öt perccel a vége előtt ismét négy gól volt a vendégek előnye.

Mackovsek lövése célt tévesztett, három perccel a vége előtt tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés. Érdekes volt látni, hogy annak ellenére cseréltek kettőt támadás-védekezésben a hazaiak, hogy égetően szükségük lett volna a gyors gólokra. Sego két bravúrt még bemutatott a végén, így teljesen lezárta a mérkőzést a vendégek.

A végeredmény Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged: 27 – 32!

Nagy gratuláció a Szegednek, kétség sem férhet hozzá, hogy megérdemelték a győzelmet, Veszprémben lőttek harminc gól fölött, jobb volt a kapusteljesítményük, és eredményesebben támadtak.

Igazából nem érheti szó a hát elejét a hazai csapatnál sem, a Veszprém méltósággal küzdött, de ma a Szeged volt a jobb csapat. Davisnek erre a harcosságra kell építenie a jövő alakulatát, és akkor lesz még sok öröme a veszprémi szurkolóknak.

Nagyon jó mérkőzés volt, igazi kézilabda-csemege, több kellene ebből. Hajrá, magyar kézilabda!

Fotó: MOL-PICK Szeged Facebook oldal