A küzdéssel nem volt gond, de a Veszprém kikapott a tartalékos Löwentől

A hét egyik legjobb mérkőzését rendezték a hétvégén Veszprémben. A bakonyi csapat a Rhein-Neckar Löwen csapatát fogadta.

A két csapat teljesen eltérő módon készülhetett a mérkőzésre. A Veszprémnek egy hete volt felkészülni a találkozóra, míg a vendégek csütörtök este még Bundesliga-mérkőzést vívtak, majd Düsseldorfban éjszakáztak a reptéren. Ezután Bécsbe repültek, átbuszoztak Veszprémbe, majd edzés nélkül vágtak neki a hétvége egyik legjobb mérkőzésének.

A végeredményt tudjuk, a Veszprém egy gólos vereséget szenvedett hazai pályán. A Veszprém mentalitásban és hozzáállásban előrébb lépett az elmúlt hetekhez képest, ugyanakkor reálisan kell nézni a csapat teljesítményét.

A Löwen a Veszprém elleni rangadón főleg azoknak adott lehetőséget, akik eddig nem léptek annyit pályára, kvázi félig a B sorával játszatta a BL-meccset Jakobsen. A legjobb kezdő felállásból négyen hiányoztak. Lipovina tavaly a Hüttenberg csapatával kiesett a Bundesigából, ő kezdett jobb átlövőben, ő ráadásul csak akkor szokott játszani, amikor rövid oldalon van a kispad, mivel nem tud védekezni. A német válogatott Groetzki is pihent, helyette Radivojevic volt a jobbszélső. Az eddig egészen keveset játszó Taleski is kezdett, balátlövő pozícióban. A napokban szerződést hosszabbított Jerry Tollbring kapott lehetőséget balszélen, itt általában az izlandi klasszis Sigurdsson szokott játszani. Kohlbacher és Andy Schmid is védekezett, ami eddig nagyon ritkán fordult elő, mert egyik játékosnak sem ez az erőssége.

És ennek fényében kell értékelni ezt a veszprémi teljesítményét. David Davies együttese sajnos nem tudott legyőzni hazai pályán egy olyan csapatot, amelyik nem favorizálja a Bajnokok Ligáját, főleg a cseréinek adott lehetőséget a mérkőzésen, ráadásul edzés nélkül érkeztek a mérkőzésbe. Egyáltalán nem edzettek az Arénában, nem tudtak kifejezetten a Veszprém ellen felkészülni. És ezért is mondjuk, hogy ez a Veszprém nagyon messze van a Final Fourtól, legalább 6-8 csapat van, amelyik jobb náluk (jelenleg persze), persze ezzel nincs gond. A csapat átalakuláson esik éppen át, hiszen Vranjes után egy új edző érkezett, aki ráadásul másképp látja a kézilabdát, mint a svéd. A legnagyobb baj talán, hogy nem fiatalítás miatt nincs a csapat a toppon.

A végeredmény Telekom Veszprém – Rhein-Neckar Löwen: 28 – 29.

Néhány észrevétel a mérkőzéssel kapcsolatban:

• a német válogatott beállósa, Kohlbacher fantasztikusan kezdte a mérkőzést, az első öt gólt ő lőtte
  • Sterbik nem védett jó formában, a klasszis hálóőrt már a 20. percben le kellett cserélni, a helyére érkező Mikler azonban ismét meghálálta a bizalmat. Nem rajta múlott a csapat eredményessége
  • Lám, lám, Jamali tud kézilabdázni. Az eddig nagyon kevés bizalmat élvező magyar válogatott bombázó jó teljesítménnyel rukkolt ki szombaton.
  • A francia világbajnok Kentin Mahé jól mozgatta a csapatot, gólokat lőtt, sokat vállalt, kicsit érhetetlen, miért ült annyit a padon. Jelenleg ő a legjobb formában lévő irányító Veszprémben. Nenadic, de főleg Lékai csak keresik önmagukat.
  • A németek mindkét félidő végén okosabban és tudatosabban játszottak, és ennek köszönhetően is nyerték meg a mérkőzést.
  • Andy Schmid a világ egyik legjobb játékosa, a posztján szinte egyedülálló ahogy a pályán lát, ahogy gólpasszokat ad, és maga is sokat lő egy az egyezik. Ezt valószínűleg a Veszprém is tudta, mégsem tudták megoldani a védekezést. A végén kis túlzással csak rá kellett volna figyelniük.
  • Érdekes, hogy Lékai és Ilic sem léptek pályára. Nem azt mondom, hogy hibás döntés, csak érdekes. Pár héttel ezelőtt ez elképzelhetetlen lett volna.
  • A második félidőt jól kezdte a Veszprém, Jakobsen, a vendégek edzője két és fél perc után kikérte az idejét! Ez elég ritka. A Veszprém négy perc alatt megfordította a mérkőzést, mínusz háromról lett plusz kettő.
  • Nenadicnak volt köszönhető, hogy a csapat megfordította a mérkőzést a második félidőben, de sajnos több hibát is vétett utána, ráadásul amikor nem a kedve szerint fújtak a játékvezetők, akkor “elfelejtett” visszafutni.
  • A Löwen szinte az egész második félidőt hét a hat ellen játszotta, vagyis lehozták a kapust, hogy egy plusz mezőnyjátékossal támadhassanak. Ez sajnos elég jól sikerült, és az utolsó 15 percben nem volt ellenszere a Veszprémnek ez ellen a taktikai lépés ellen.
  • A Löwen története során először nyert Veszprémben
  • Fogalmazzunk finoman: a szlovák játékvezetők érdekes szellemben vezették a meccset. Az első két perces kiállítást a 48. percben! adták.
  • A Veszprém jól küzdött, és így ki lehet kapni. Szerintem ezzel sok szurkoló is egyetért. Miklerék küzdöttek, hajtottak, ez most sajnos erre volt elég, de más arcát mutatták, mint azt sokszor Vranjes alatt tették. Szívvel játszva megbocsátható a vereség is, és erre lehet alapozni a következőkben is. Ráncfelvarrást kell végezni a csapaton, és okosabban kell csinálni a játékospolitikát is. Három-négy játékosnak meg kell köszönni az eddigieket, olyanoknak is, akik sokat tettek a klubért, de egyszerűen eljárt felettük az idő. Ha a csapat Final Fourba akar jutni még valamikor, akkor sikerre éhes fiatal játékosokat kell igazolni, időt kell hagyni, hogy ők egybe érjenek. Időt kell adni az edzőnek, egy csapat felépítése nem egy-két hónapos folyamat, lehet, hogy évekbe telik, de a végén biztosan megéri. Kiapadhatatlan pénzügyi lehetőségek, szenzációs szurkolók, elképesztő hangulat, minden adott, hogy a Veszprém ismét megközelíthesse, esetleg felléphessen Európa, vagyis a világ trónjára. Ehhez azonban tudatos csapatépítés szükséges, és ami talán a legfontosabb: türelem, türelem és türelem. Időt kell hagyni az edzőnek, akkor is, ha a kezdetekben meglepő vereségek is tarkítják az eredménylistát. A a szurkolók biztos megértenék, és csak így van jövője a Veszprémnek. Ez a csapat sajnos nem topcsapat, nem tartozik a közvetlen élvonalhoz, persze nem szabad feladni a kölni álmokat. Tavaszig sok víz lefolyik még a Dunán, de nem szabad álmodozni, a realitás az, hogy Nagy Lászlóék nem lesznek ott a Final Fourban. Ettől még persze bármi megtörténhet, pont ettől szép ez a sportág. Hajrá, magyar kézilabda!