A PSG veretlen maradt, de a Szeged továbbra is bizakodhat a csoportgyőzelemben

Veretlenek csatája, vagyis PSG – MOL-Pick Szeged mérkőzés a Bajnokok Ligájában. A hétvége egyik legpikánsabb csatája, és tulajdonképpen értékmérő a magyar csapat számára.

Nem gyakori, hogy kézilabda-mérkőzésen szinte telt ház van a PSG csarnokában, de a mai meccsre kijöttek a focicsapat szurkolói is, ebből is látszott, hogy milyen jelentőséggel bírt ez a találkozó.

Jobban kezdett a Szeged, Sego megmutatta, hogy még mindig jó formában van, elől pedig sikerült a góllövés. A nyolcadik percben 1-3 volt az eredmény, a második francia gól a viszonylag későn született meg. Ezt követően viszont a hazaiak percei következtek, többet hibázott a Szeged, míg franciák robogni tudtak, hamar egyenlítettek, főleg Sagosen volt elemében. Segot a kilencedik percig már kétszer találták telibe, fejjel hárított a horvát hálóőr.

7-7 után elhúzott a PSG, a franciák kihasználták a magyar csapat hibáit. Bombac hibázott többször, de igazából senki sem volt igazán jó. A hazaiak viszont robogtak, ahogy tudtak, és könnyű gólokat lőttek.

Egy 4-0-ás rohanás után sikerült ismét megfékezni a PSG-t. Pastorék feljöttek két gólra három perccel a vége előtt. Ismét nyitott lett a mérkőzés. Hansen lőtt gyors gólt, a franciaák baloldala ma jó napot fogott ki. Gensheimer is gólveszélyes volt, míg a dán átlövő gólpasszokat adott, lőtt, egy az egyezett, aktív volt.

A meccs legszebb jelenete következett. Sostaric kínaiból szerzett nagyon fontos gólt. 15-14-es hazai vezetéssel mentek az öltözőbe a csapatok. Igazából a Szegednél érezni talán jobban azt, hogy van potenciál felfelé. Bombac és az egész csapat több hibával játszik, és Sego sem fog úgy, mint az utóbbi időben megszokott volt. A második félidőben ez az egy gólos hátrány abszolút ledolgozható.

A második félidő eleje gólpárbaj volt, egyik csapat sem tudta átvenni teljesen az irányítást. A frissen beálló Balogh két gólt is lőtt, a 38. percben vezetni tudott a Szeged, igaz, ez nem tartott sokáig, mert a franciák gyorsan visszavették. Nagyon változatos, jó iramú mérkőzés, igazi rangadó! A franciáknál Sagosen továbbra is megállíthatatlan, és Hansen is jól játszik. A 43. percben 23-23 volt az állás.

Két kis szegedi hiba után már ismét a PSG vezetett két góllal, ebben a periódusban nem volt ellenszere a vendégeknek a franciák rohamaira. Pastor kapust cserélt, jöhetett Alilovic, de Gensheimer ellen ő sem tudott mit tenni. Tíz perccel a vége előtt 29-26 volt az állás. Szegedi időkérés.

A time out után sem változott a játék képe, bizonytalan Szeged és koncentrált PSG. Maradt a 3-4 gólos francia vezetés. Sőt, öt perccel a vége előtt már öt gól volt Hansenék előnye. Innen kapaszkodott vissza a Szeged, fél perccel a vége előtt feljött egy gólra a vendégcsapat. A végét nem úszta meg kapott gól nélkül a Szeged, de ez egy jó eredmény a jövőt illetően. 33-31 lett a vége.

A vereség ugyanis még semmit sem jelent, hiszen egyrészt vannak még mérkőzések a csoportban, másrészt a Szeged fogadja még a PSGt. Nem lehetetlen a csoportgyőzelem, de ehhez javulnia kell Pastor csapatának. Hajrá, magyarok!