A zseniális Kovacsics Anikó vezérletével a Fradi legyőzte a Bietigheim csapatát!

A Ferencváros a Bietigheim csapatát fogadta a Bajnokok Ligájában. A csoport kiegyensúlyozottnak tűnik, ezért rendkívül fontos volt a németek elleni csata.

A Bietigheim elleni mérkőzésen a Fradi volt talán az esélyesebb, de kézlegyintéssel ezt a német csapatot nem szabad elintézni. Idegenben pontot csentek a Viperstől, majd nagy meglepetésre legyőzték a Bukarestet, ezzel kicsit komplikálttá téve a csoportot. A Fradi egy egészen kiváló mérkőzésen győzni tudott Németországban, de Elek Gáboréknak nagyon meg kellett izzadniuk a két pontért. Kis túlzással elmondható volt: amennyiben nyer a Ferencváros, már szinte biztos továbbjutó a csoportban.

A két csapat nagy elánnal feszült egymásnak, teljesen kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, a vendégek bátran játszottak, nem illetődtek (most sem) meg a nagyobb nevű ellenfelüktől.

A Fradi sokáig nem tudott meggyőzően játszani, először csupán a 21. percben vezettek a hazaiak. Innen azonban már egyszerűbb volt a helyzet. Bíró védett fontos labdákat, és elől is koncentráltabban lőttek Kovacsicsék. A félidőben 17-13-ra vezetett a Ferencváros.

A második félidő elején potyogtak a gólok, egyik csapat sem védekezett jól, és a kapusteljesítmények sem voltak kimagaslóak egyik oldalon sem. Ezt követően a vendégek kezdtek koncentráltabban játszani, feljöttek egy gólra, és hirtelen gondban volt a Ferencváros. Pontatlan lövések, a védekezés szinte teljesen hiánya. Az volt a Fradi szerencséje, hogy Bíró Blanka jókor jött vissza a mérkőzésbe, és néhány bravúrral vétette magát észre.

A 38. percben a németek kiegyenlítettek, majd tíz perccel a vége előtt a vezetést is átvették. A Fradi egyenlíteni tudott, így hét perccel a vége előtt 27-27 volt az eredmény.

Ezt követően egy érdekes perc következett. Kovacsics csent labdát, és lőtt gólt, de faultolták ziccerben. Piros helyett csak két percet kapott, de összeszólalkozott a szurkolókkal. Majd a következő akcióban a németek elvesztették a labdát, és Háfra észrevette, hogy a kapu még üres. Rádobta, gól lett, de a vendégek kapusa nagyon szerencsétlenül ütközött a kapufával, ijesztő jelenet volt.

Az osztrák játékvezetők nem voltak a helyzet magaslatán, kettős emberhátrányba került a Fradi, három perccel a vége előtt. Pena lőtt nagyon fontos gólt, kettőre növelve a hazaiak előnyét. Márton is betalált, és a vége előtt egy perccel két gólos vezetésnél támadhatott a Fradi. A győzelem már nem forgott veszélyben, nagyon fontos mérkőzést nyert Elek Gábor csapata.

Volt ma néhány hiányposzt, például a jobbszél, de ezt kompenzálni tudta a csapat, illetve Kovacsics Anikó, aki vezére volt a Ferencvárosnak. A 15 lőtt gól magáért beszél, extraklasszis.

A végeredmény Ferencváros – Bietigheim: 33-30!