A Flensburg veretlen maradt. A Löwen simán kikapott a bajnoktól.

A két német BL-csapat csapott ma össze a Bundesligában, vagyis Flensburg – Rhein-Neckar Löwen rangadót rendeztek. A Flensburg még veretlen volt a német első osztályban, de a kupagyőztes Löwen is a táblázat közvetlen élmezőnyébe tartozik. A szokatlan időpont a Veszprémnek is segíthet, hiszen két napra rá a bakonyiak összecsapnak Jakobsen csapatával.

A Flensburg kezdte idegesebben a rangadót, többet hibáztak, és teljesen felesleges két perceket szedtek össze. Ezt követően azonban lehiggadtak, és a játék kiegyenlített lett. A 14. percben 5-5 volt az állás, egyik csapat sem dominált, igaz, ennek az ellenkezője meglepetés lett volna. A Löwennek volt egy jó öt perce, amikor kettővel is vezetni tudott, de a Flensburgnak mindig volt válasza erre. Jakobsen elővette a hét a hat elleni játékot, amelyet most Schmidék nem játszottak olyan jól, mint amihez hozzászokhattunk, ráadásul a hazaiak rendkívül gyors kézlabdát játszottak, és többször lőhettek üres kapura, mivel Appelgren még nem volt a kapujában.

A félidő végére egyenlíteni tudott a Flensburg, sőt még labdájuk is volt a vezetéshez, de nem sikerült gólra váltani, így maradt az igazságos, 14-14-es állás.

A második félidő elején a Flensburg volt egy fokkal jobb, először a mérkőzés folyamán vezetni is tudtak, a 35. percben. Maik Machulla csapata ezután sokáig tartani tudta az egy-két gólos előnyét, Buric jobb volt, mint a másik kapuban Appelgren, a hazaiak kevesebbet hibáztak.

A Löwen nem tudott váltani, így a második félidő közepére már négy gólos volt a hazai előny.

A játék képe nem változott, a Löwen nem tudott közelebb jönni, a Flensburg magabiztosan őrizte az előnyét.

Az utolsó tíz percben már nem történt semmi lényeges, a Flensburg megnyerte a csúcsmérkőzést, így veretlen maradt a Bundeslibában.

A Veszprémnek jó esélye van arra, hogy legyőzze a Löwent, hiszen Jakobsenéknek nincs idejük sem pihenni, sem felkészülni a magyar rekordbajnok ellen, másrészt a mutatott formájuk alapján el lehet kapni ezt a csapatot akár idegenben is. Meg kell nézni, hogy védekezett a Flensburg a hét a hat ellen, le kell másolni.

A végeredmény Flensburg – Löwen: 27-20.