Fantasztikus győzelem egy végletekig kiélezett mérkőzésen! Magyarország legyőzte Németországot!

Magyarország ma a második középdöntőbeli mérkőzését játszotta. Az ellenfél Németország válogatottja volt.

A németek talán a vártnál jobban szerepelnek, az EB előtt kidőlt pár játékosa, ennek ellenére az első játéknapon azonnal bombameglepetést értek el, hiszen legyőzték az egyik favorit Norvégiát.

A magyar válogatott sajnos pont a norvégok ellen nagy arányú vereséget szenvedett, nem lehetett tudni, épp melyik napot fog ki a válogatott.

A Kim Rasmussen által vezetett magyar válogatott villámrajtot vett, főleg Lukács Viktória volt elemében, aki már az első 10 percben háromszor talált be a németek kapujába. Mellette Bíró védett fontos labdákat.  5-1-re vezettünk, de a német időkérés után feljött ellenfelünk. Sőt, a 22. percben Németország át tudta venni a vezetést, 7-8 volt az állás.

Néhány gólváltás után három perccel a vége előtt ismét mi vezettünk, 10-9 arányban.

A félidő vége – mint az eleje is –  a magyar csapaté volt, Szabó lőtt gólt, majd esélyünk volt a három gólos előnyre, de sajnos elrontottuk az akciót. A félidőben Magyarország – Németország: 12-10.

A második játékrész első tíz percében nem változott a játék képe. A magyar válogatott tudta tartani a két gólos előnyét, a 42. percben 17-16-ra vezettünk.

A németek időt kértek, és ettől kicsit jobban kezdtek el kézilabdázni. Az egyenlítés csak azért nem jött össze, mert Kiss Éva – mint az EB-n oly sokszor – büntetőt tudott védeni. Megtorpantunk, és ezt Rasmussen is érezte, aki szintén időt kért.

A németek kiegyenlítettek, a 48. percben 20-20 volt az állás, és megjósolhatatlan volt, ki szerzi meg a győzelmet. A két csapat rengeteg hibával játszott, nem volt magas színvonalú mérkőzés.

Az utolsó tíz perc rendkívül szoros volt, egyik csapat sem tudott két góllal elhúzni, valamelyik mindig egyenlíteni tudott. Két perccel a vége előtt 24-24 volt az állás; ekkor a németek időt kértek. Passzív után gólt bosszantó gólt kaptunk, tudtuk jól, hogy a németeknek lőnie kell, meg is tették, mégis gólt kaptunk. Az ellentámadásból gyors gólt tudtunk lőni, Schatzl talált be szélről. Egy perccel a vége előtt ismét döntetlen volt így az állás.
A németek kapuát lőttek, mi azonnal időt kértünk, húsz másodperc volt még hátra. Az utolsó másodpercekben Háfra egy fantasztikus gólt lőtt! 26-25-re győztünk! Szép volt, magyarok!

(Amit Háfra a “bajnoki döntőben” kihagyott, azt most belőtte. Így kell ezt csinálni, ezekből a hibákból tanul mindenki. Ne feledjük: húsz éves játékosról beszélünk!)