Szenzációs magyar győzelem Románia ellen! Elképesztő teljesítmény a lányainktól! Bravó!

Ma Magyarország-Románia mérkőzést rendeztek a női Európa-bajnokságon. A legjobb négybe jutáshoz rengeteg mindennek össze kell jönnie, de mindegyik verzióhoz az kellett, hogy legyőzzük Neaguékat.

A románok kezdték magabiztosabban a mérkőzést, kétszer is sikerült nekik meglógniuk, a magyar csapat tompább volt, szellősen védekeztünk, és a kapusteljesítmény is elmaradt az EB-n megszokottól. Főleg a két szélsőnk – Lukács és Schatzl – volt jó formában, és lassan felnőttek hozzájuk a csapattársak is. A félidő végén egyenlítettünk, így 15-15-ös állással mehettek a csapatok az öltözőbe.

A második félidőt emberelőnnyel kezdtük, de nem tudtunk vele igazán élni, ennek ellenére vezetni tudtunk a 35. percben. A románok főleg a beállójátékban voltak jók, rengeteg gólt kaptunk bejátszásból.

Kiss Éva kezdte elkapni a fonalat, de a kipattanókkal nem volt szerencsénk, mind az ellenfélhez pattant. A 38. percben a két gólos előnyért támadhattunk, de csak kapufát sikerült elérnünk. A románok ezután eladták a labdát, Schatzl volt szemfüles, és gyors gólt lőtt. Kettővel mentünk, ekkor Ambros Martin, a románok szövetségi kapitánya időt kért.

A magyar csapat hősiesen védekezett, elől pedig okosan játszottak, nem mindig a csapatjáték hozta a gólt, de megmutattuk, hogy szenzációs magyar játékosok pattogtatják a labdát a válogatottban.

A románok tanácstalanok voltak, míg Rasmussen lányai szenzációs kézilabdát mutattak be. A 42. percben öt gól volt a különbség!

A románok ezután észbe kaptak, hatékonyabban alakították ki a helyzeteiket, de Kiss Éva a legjobbkor védett nagyokat. Elől viszont akadozott a gépezet, pontatlanul lőttünk, viszont a románok kezdtek belejönni, csináltak egy 3-0-ás sorozatot, és feljöttek két gólra, így a szövetségi kapitányunk azonnal időt kért. 26-24 volt az állás, 12 perccel a vége előtt.

Az időkérés nem hozta meg a várt változást, nem lőttünk gólt, viszont kaptunk egyet, így a románok egy gólra zárkóztak fel. Érződött a csapaton, hogy fáradnak, de a szívük viszi előre őket. Ziccert hibáztunk, Dedu védett szenzációsan, majd ellenfelünk a döntetlenért támadott. Ekkora a világ egyik legjobb játékosa, Neagu szerencsétlenül lépett, elsőre súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. Mielőbbi gyógyulást kívánunk neki! Érdemes lenne talán átgondolni, hogy nem jó az, ha egy csapat 22 órán belül kétszer lép pályára… Elképesztő terhelés ez minden kulcsjátékosnak.

Ami szerencsétlenség a románoknak, az lehetőség a magyaroknak, nyolc perccel a vége előtt eggyel vezettünk. Gyors gólváltás után Kiss Éva védett ismét, és ismét a két gólos előnyért támadhattunk. Lukács ötödik góljával sikerült is kettővel vezetnünk, de gyorsan gólt kaptunk. A románok mázlival lőtték be a büntetőjüket, Kiss Éva majdnem megfogta a hetest.

Elérkeztünk az utolsó négy perchez, ahol 30-28-ra vezetett a magyar válogatott. Románia gólt lőtt, de Schatzl nehéz szögből ismét betalált. A két szélsőnk világklasszis teljesítményt nyújtott ezen a mérkőzésen (is).

Két perccel a vége előtt a románok hetest harcoltak ki, egy jó szívvel befújt hétméteres volt ez. Kiss Éva nem tudta védeni a büntetőt, ugyanis ahhoz a NASA segítsége is kellett volna. A román játékos az égbe bombázta a labdát!

Pár másodperccel a vége előtt, két gólos vezetésnél ellenfelünk még hetest kapott, ezt is kihagyták, így legyőztük Románia csapatát!

Elképesztő teljesítmény, csodálatos magyar győzelem. Nagyon szerethető, szimpatikus csapat a miénk, és büszkéknek kell lennünk rájuk! Ami a legszívetmelengetőbb, hogy a csapat magja fiatal még, ráadásul van két korosztály, akik már kopogtatnak a felnőtt válogatott ajtaján!

Szép volt, csajok, szép volt, Kim! Hajrá, magyarok!