A Győr nyerte a Fradi elleni csúcsrangadót. A vendégek nem adták fel, de ma Görbiczék jobbak voltak.

Ma csúcsrangadót rendeztek a női NBI-ben, az előző évben triplázó Győr a Ferencvárost fogadta. Danyi Gábor először csap össze Elek Gáborral vezetőedzőként. Az esélyek inkább a hazai csapat mellett voltak.

A Ferencváros keretében egy idegenlégiós volt, Pena személyében, a többiek a sérültek listáján voltak. A Győrnél olyan hiányzók voltak, mint Tomori Zsuzsa vagy Nora Mörk. Ami viszont üdítő lehet a klubnak, hogy bemutatkozhatott a frissen igazolt román válogatott beálló, Pintea.

Az első percben máris állt az idő, Amorim egy sáncolás után a földön maradt, sérülten vitték le a pályáról. Mielőbbi gyógyulást kívánunk a brazil klasszisnak!

A Győr lőtte a találkozó első gólját, Bódi talált be egy lerohanás után. Az első öt percben potyogtak a gólok, egyik csapat sem találta a védekezést. A negyedik percben 2-2 volt az állás, és ekkor már volt legalább három kihagyott lövés a találkozón.

A Győr el tudott húzni három góllal, de ezt követően a Fradinak volt egy 3-0-ás sorozata, így 6-6 volt az állás, és a vendégek támadhattak a vezetésért. Ez nem jött össze, és az ellentámadásból ismét a hazaiak vezettek. Főleg Groot volt elemében, de Leynaud, a győri kapus is topon volt. A félidő közepén Elek Gábor kérte ki az idejét, de ez inkább a Győrnek volt jó. Néggyel el tudott húzni Danyi Gábor csapata, tíz perc volt még a félidőben. A Fradi bizonytalansága a félidő vége felé elillant, a Lukácsot váltó Faluvégi Dorottya kétszer is betalált, de ez is csak a kozmetikázáshoz volt elegendő. Danyi időkérése után a Győr ismét meggyőzőbb volt, a helyzeteket magabiztosan váltották gólokra, valamint jól védekeztek; Leynaud pedig ott folytatta, ahol abbahagyta. A 22. percben 11-8 volt az állás. Ezt követően indult be a győri henger, a Fradinak nem volt ellenszere a fantasztikus kézilabdát bemutató Győr ellen.

Az első félidő magabiztos győri vezetést hozott, Görbiczék hét góllal vezettek. Bár korai lett volna kijelenteni, hogy eldőlt a mérkőzés, óriási csoda lett volna, ha innen a Fradi pontot szerzett volna. Győr – Ferencváros: 18-11.

Mindkét edző bátran nyúlt a frissen érkezőkhöz. A Győrben Pintea gólokkal hálálta meg a bizalmat, míg vendégoldalon Horváth és Klujber is lehetőséget kapott. Látszott rajtuk, hogy bár hasznosak lesznek a csapatnak, tehetséges játékosok, a Győr még nagy falat számukraegy új csapat színeiben.

Igazából nagy meglepetést nem hozott az első játékrész. A Fradi igyekszik, de ha a Győr ilyen napot fog ki, akkor ellenük nincs csapat a világon, amely győzni tudna. Ráadásul Elek Gábor csapata az első félidő második felében tudása alatt játszott, így nem volt meglepő a nagy arányú különbség.

A második játékrészt a Fradi kezdte jobban, két gyors gólt tudtak lőni az elején, sőt négy gólra is fel tudtak jönni a vendégek.

Négy perccel a félidő kezdése után Danyi Gábor kikérte az idejét, mivel a Fradi három gólra felzárkózott. A vezetés még nem volt veszélyben, de meglepő fordulat volt ez az első félidő fényében. A tendenciát megfékezendő kért időt a hazaiak mestere.

A time out jót tett a Győrnek, fejben kicsit összeszedték magukat, de ez egyelőre csak arra volt elég, hogy a vendégek ne jöjjenek közelebb. A 38 percben 21-17 volt az állás. Győri részről Görbicz volt nagyon elemében, szinte csak ő talált be Bírónak, világklasszis teljesítményt nyújtott a hazai legenda a második félidőben.

A két csapat belement egy gólpárbajba, a védekezés kárára, a Győr váltott először, Kiss Éva váltotta a francia világbajnok társát. Rögtön ezután Szemerei váltotta Bírót a ferencvárosi oldalon.

A három gólos különbség stagnált, a Fradi frissebb volt, Klujber mintha egy csapásra otthonosan mozgott volt a társak mellett. Főleg a széljáték volt elképesztően erős mindkét oldalon. Görbicz, Lukács, Schatzl, Márton is sorra lőtte a gólokat.

A második félidő közepén a Győr eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, Pinteát találták meg többször a hazai játékosok, míg a Fradi bizonytalanabbá vált, ez pedig azt eredményezte, hogy Danyi csapata öt gólos előnyre tett szert. 12 perccel a vége előtt Elek Gábor kért időt.

Tíz perc volt még hátra, amikor a Fradi kettős emberelőnybe került; Kovacsics azonnal gólra váltotta. Érdekesség, hogy ez volt a magyar válogatott irányító első találata a meccsen. Oftedalt nem érdekelte, hogy kevesebben vannak, nagyon fontos gólt lőtt. Ezután Háfra talált be, nyolc perccel a vége előtt 31-28 volt az állás. Pintea megmutatta, hogy miért is igazolta le a Győr, klasszis gólt lőtt. Ezután Görbicz csent el egy labdát, amelyet gólra váltott, ismét öt gól volt közte.

A különbség nem változott, öt perccel a vége előtt Elek Gábor kikérte az utolsó idejét.

A támadásból Háfra nem tudott gólt lőni, a Győr viszont betalált, ezzel végképp eldőlt a két pont sorsa. A kérdés csak az volt, hogy mennyivel nyer a hazai csapat.

A vége magabiztos győri győzelem maradt. Dicséretes, hogy a Fradi nem adta fel az első félidőben, és mentek előre, ahogy tudtak, de ma a Győr az a Győr volt, amelyik triplázni tudott az előző évben. Elképesztő támadási potenciál, majdnem negyven gólt tudtak lőni, és veretlenek maradtak. Nagyon össze kell szednie magát a top 2-4 csapatnak, ha meg akarják szorongatni a Győrt a Bajnokok Ligájában. Hogy legyőzni le tudja-e valaki őket, ebben a felállásban én nem tudom elképzelni.

A végeredmény Győr – Ferencváros: 39-33.