Drámai végjáték: a magyar válogatott döntetlent játszott Egyiptom ellen.

Ma Magyarország Egyiptom csapatával csapott össze a férfi kézilabda-világbajnokságon.

Egyiptom csapatát egy ismerős vezeti, hiszen a Veszprém vezetőedzője, David Davis a szövetségi kapitányuk. Az első félidőt jól kezdtük, többször is vezettünk, négy góllal is, de ellenfelünk magára talált, és félidőben már egyenlő volt az állás. A hullámzó játékon kívül sokkoló hír, hogy a magyar válogatott átlövője, Iman Jamali súlyos térdsérülést szenvedett. Valószínűleg keresztszalag-szakadás, így nem csak a VB-t, de a szezon hátralévő részét is ki kell hagynia. Mielőbbi gyógyulást kívánunk!

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt. Bizonytalanabb magyar csapat, határozottabb egyiptomi, aminek az lett az eredménye, hogy az afrikai csapat három gólos előnyre tett szert, a 37. percben 18-15 volt az állás, oda.

A második félidő közepére sikerült egalizálni, összeállt a védekezés, amiből gyors gólokat tudtunk elérni, a 48. percben 22-22 állt az eredményjelzőn. A vezetést is át tudtuk venni, így tíz perccel a vége előtt előnnyel vághattunk neki a végjátéknak.

Felváltva potyogtak a gólok, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. Négy perccel a vége előtt épp mi vezettünk eggyel, de Egyiptom egyenlíteni tudott. Teljesen nyílt volt a mérkőzés kimenetele. Lékai sajnos ismét eladott egy labdát, amiből indulni tudott az ellenfél, így két perccel a vége előtt ők vezettek (28-29). Nagy harcolt ki két perces büntetést, így a mérkőzést emberelőnyben fejezhettük be. A Veszprém “öregje” egyenlíteni is tudott, 29-29. Az ellentámadásból gyorsan gólt kaptunk, szinte biztos volt, hogy nem nyerhetjük meg a mérkőzést. Az egyiptomiak rosszul cseréltek, kettős emberelőnyben volt a magyar válogatott. Negyven másodperc volt hátra. Lékai egyenlíteni tudott! Az egyiptomiak nem erőltették a gólszerzést, így döntetlen maradt az állás. Magyarország – Egyiptom: 30-30.

Felhívnám a Magyar Televízió szerkesztőinek figyelmét, hogy a kommentátor valami egészen elképesztően amatőr. Nem elég, hogy nem ért a sportághoz, sem szakmai, sem taktikai, sem semmilyen szempontból, de még hülyeségeket is beszél. Rendkívül zavaró, és bántja minden kézilabdát szerető ember fülét.