Fantasztikus magyar győzelem és Balogh-show Tunézia ellen!

Nagyon fontos mérkőzés várt a magyar férfi kézilabda-válogatottra. Tunézia volt az ellenfél, és a mieinknek mindenféleképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy legyen esélyünk a hetedik helyhez, ezáltal pedig az olimpiai kvalifikációra.

Jó hír volt a magyar csapat háza táján, hogy két sérültünk, Balogh Zsolt és Bodó Richárd játékra jelentkezett. Ők tegnap még pihentek a Dánia elleni mérkőzésen.

A magyar csapat kezdte jobban a találkozót, főleg Balogh volt agilis. Ezt követően egyenlítettek az afrikaiak, sőt a vezetést is át tudták venni. Változó volt a játék képe, hogy a magyarok, hol ellenfelünk vezetett, de komolyabb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni. A félidő közepén azonban jobba védekeztünk, feljavult Székely a kapuban, elől pedig kevesebbet hibáztunk, így három gólos előnyt tudtunk kialakítani. A 23. percben 12-9 volt az állás, viszonylag folyékonyan mentek a magyar támadások. Tunézia kapust is cserélt, a Bodó-Bánhidi párkapcsolat jól működött.

A félidő előtt öt perccel feljöttek egy gólra a tunéziaiak, de gyorsan váltani tudtunk, így ismét három góllal vezettünk. Balogh elképesztő hasznosan játszott, tarthatatlan volt, az első félidőbe hat gólt dobott a Szeged jobbátlövője. Ne feledjük, nem 100%-os bokával mindezt.

A félidő két gólos magyar előnnyel ért véget. Magyarország – Tunézia: 16-14. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a két portugál játékvezető nem igazán volt mindig a helyzet magaslatán. Többször kifejezetten rossz döntést hoztak, és nem egyenlően mérlegelték a két oldalon ugyanazokat a szituációkat. Az első harminc percben volt több nagyon jó teljesítmény, Székely, Balogh, Bánhidi, Bodó, Lékai, ami hiányzott, az a széljáték. Nem megsértve senkit: jó szélsőink vannak, de sajnos (még) nem klasszis szélsőink.

A második félidőben a magyar csapat magasabb fokozatba kapcsolt, amellyel Tunézia nem tudott mit kezdeni. Feljavult a védekezés, Székely Márton elkapta a fonalat, elől pedig kreatívan, magabiztosan fejeztük be az akcióinkat. Az előnyünk fokozatosan nőtt, az 53. percben már hat góllal vezettünk. A győzelem még nem volt biztos, de a tunéziaik győzelmére nem igazán raktam volna pénzt. Nem is történt meglepetés, a magyar csapat nem engedte közelebb ellenfelét, és fantasztikus győzelmet aratott. Bár tegnap a fiatalok sem okoztak csalódást, ma Balogh és Bodó nagyon sokat tett a győzelemért. Mindjét játékosnak és az orvosi stábnak is nagy respect!

A végeredmény: Magyarország – Tunézia: 26-21 vagy 26-22… Mindegy is. Szép volt, fiúk!

Következő ellenfél Norvégia lesz. Két nap pihenés után. Nem gondolom, hogy Sagosenék ellen esélytelenek lennénk, sőt! Hajrá, Magyarország!