Norvégia legyőzte Németországot! Skandináv döntőt rendeznek a VB-n!

Dánia megnyerte az első elődöntőt, az esti mérkőzésen Németország Norvégiával csapott össze. Szó szerint.

A hazai pályán levő németek kezdték jobban a mérkőzést, két gólos előnyre is szert tudtak tenni, de a norvégok vissza tudtak jönni, sőt a vezetést is át tudták venni.

A németek nem játszottak jól, de küzdöttek, sőt ez a küzdés néha durvaságba is átment, amit a játékvezetők két perces büntetésekkel honoráltak. Az első félidő inkább küzdősport volt, kézilabdázást kevesebbet láthattunk.
A norvégok diktálták a tempót, és főleg a Sagosen-Myrhol kapcsolat működött, míg Rod szétbombázta a németek kapuját. Hazai oldalon Gensheimer és Wiede emelhető ki, és a félidő második felére érkező Heinevetter, aki bemutatott néhány fontos védést.

A játékvezetőknek rendkívül nehéz dolguk volt az első játékrészben.

Az első félidő két gólos norvég vezetéssel ért véget: Németország – Norvéga: 12-14.

A második félidő már “kézilabdásabb” volt. Inkább a játék volt főszerepben. A norvégok folytatták a hihetetlen tempójú kézilabdát, amivel a németek nem tudtak mit kezdeni. Sok hibával játszottak, sok labdát elszórtak, amiből gyorsan lerohantak a skandinávok. A 37. percben 19-15-re vezettek a norvégok.

A németek ekkor magasabb fokozatba kapcsoltak, főleg Böhm volt aktív, többször is betalált.

A 43. percben 21-19-re vezettek a norvégok, de a németek feljavultak, és nyitottá vált a mérkőzés. Érthetetlen volt, hogy az első félidőben lecserélt Wolff miért kezdett a második félidőben, ugyanis ez nem az ő napja volt, nem sok labdával találkozott.

Bjarte Myrhol, a norvégok kapitánya elképesztő formában volt, szinte minden megmozdulása gól vagy hetes volt. Sagosen is elkezdte lőni a gólokat, ennek ellenére a norvégok nem tudtak nagyon meglépni a németektől. A második félidő közepén Pekeler kapta meg a harmadik két percét, így ő “kipontozódott”.

A két csapat különbsége beállt, az 50. percben 25-22 volt az állás a “vendégeknek”. Ekkor a norvégoknak szinte meccslabdája volt, de Sagosen kihagyta a ziccert. Heinevetter védett, aki Wolffot váltotta…

A németek kértek időt, de eladták a labdát, sőt be is találtak a norvégok, így hét perccel a vége előtt néggyel vezettek. Böhm szenzációs formája kellett ahhoz, hogy még ne nyerjenek Sagosenék, háromra jöttek fel a németek.

A két csapat megrekedt ezen a három gólos különbségen, innen először a németek tudtak ellépni, Wiede góljával kettő gólra jöttek fel Gensheimerék.

Ekkor a norvégok egyik legjobbja, Rod megsérült, két és fél perc volt még hátra. Sagosen egy passzív után rendkívül fontos gólt lőtt, eldőlt a mérkőzés. A németek még kijöttek emberfogásra, hátha labdát tudnak szerezni, de ez nem jött össze.

A vége Németország – Norvégia: 25-31!

A norvégok megérdemelten jutottak a döntőbe. Modernebb, gyorsabb, dinamikusabb kézilabdát játszottak. A németek a franciákkal csapnak össze (megint) a bronzéremért.

Norvégia pedig készülhet az északi csatára Dánia ellen. Jó kis meccsek lesznek!