Karabatic gólja döntött, Franciaország a bronzérmes!

Ma rendezték a férfi világbajnokság bronzmérkőzését, amelyet Franciaország vívott Németországgal.

A német válogatott hazai pályán, de mégis idegenben csapott össze a francia válogatottal. A társrendezőnek ezúttal Dániában kellett pályára lépnie.

Az első félidő közepe kiegyensúlyozott találkozót hozott, a csapatok fej-fej mellett voltak. A félidő végére azonban a németek jobbak voltak, így a félidőre három gólos előnyre tettek szert. 14-11 volt az állás.

A második félidő elejére a franciák alaposan feljavultak. Percek alatt eltüntették a különbséget, sőt az vezetést is át tudták venni. A németeket Andreas Wolff tartotta meccsben ebben a szakaszban, több esetben parádésan védett a Kiel hálóőre. A né-metek visszakapszkodtak, és a második félidő ismét teljesen kiélezett volt. Egy gólnál többel nem vezetett egyik csapat sem, és benne volt a pakliban, hogy hosszabbítás lesz.

Az utolsó két percben a franciák hetest kaptak, és két perces emberelőnyt. Gensheimer kapott két percet – szerintem teljesen jogosan -, Mahé pedig gólra váltotta a büntetőt. Az ellentámadásból hetest harcolt ki Németország, amelyet Musche értékesített. 25-25 volt az állás egy perccel a vége előtt. 27 másodperccel a vége előtt a franciák időt kértek.

A franciák elveszítették a labdát, majd a visszaszerezték azt, és Karabatic egy másodperccel a vége előtt győztes lőtt gólt lőtt. Világbajnoki bronzérmes Franciaország, a németek a negyedik hely. Ismét érdekesen meccselt a német szövetségi kapitány. Négy perccel a vége előtt állította be Heinevettert, Karabatic lövése az ő oldalára ment, szerintem a Kiel hálóőre kivédte volna azt, főleg hogy meccsben volt.

A végeredmény Németország – Franciaország: 25-26.

Mahé lett a meccs legjobbja. A Veszprém játékosa szerintem az egész francia csapat legjobbja volt az egész világbajnokságon.