Fantasztikusan kezdett a Győr, de végül “csak” simán győzött a Vipers ellen

A címvédő Győr is pályára lépett ma a Bajnokok Ligájában. Az ellenfél a norvég Vipers csapata volt.

A Győr energikusan kezdett: kiváló védekezés mellett jó kapusteljesítmény és elképesztő támadógépezet jellemezte a csapatot. A Vipers csak kereste magát, az első percekben az érződött, hogy a két alakulat nincs egy súlycsoportban. Főleg Anne Mette Hansen volt elképesztő formában, az első félidőben hét gólig jutott a dán átlövő.

Ami kritikaként felróható, az a büntetők értékesítésének aránya: az első félidőben négy! hétméterest hagytak ki a győri játékosok. Ekkor jegyezte meg a kommentátor, hogy éles meccsen ezek visszaüthetnek: azon a pár meccsen majd bedobják, ez jutott eszembe.

A félidő végére kicsit kiengedett a Győr, így az első félidő derekára felépített hét gólos előnyből leadott egy kicsit, így “csak” öt góllal mentek az első játékrész végén. 19 -14.

A második játékrész győri góllal folytatódott, és a hazai csapat ott folytatta, ahol az első félidőt elkezdte. Negyven perc után hat gól volt a Győr előnye, 25-19-re vezetett Danyi Gábor csapata.

Ezt követően valami megtört a hazaiaknál, sokat hibáztak, és szinte minden ellentámadásból gólt kaptak, így a Vipers feljött három gólra. Erre senki sem számított. Lunde többet találkozott a labdával, gyorsították a játékot, amely eredményesnek bizonyult. A 44. percben 25-22-es állásnál Danyi Gábor kikérte az idejét.

Groot nyugtatta meg kicsit a kedélyeket, fontos gólt lőtt a holland klasszis. Ezt  követően úgy csordogált a mérkőzés, mint előtte. Erőlködött a Vipers, de nem tudott közelebb kerülni, a Győr pedig jobban védekezett, és elől kevesebbet hibázott. Gyorsan ismét hat gól volt a különbség, és eldőlni látszott a mérkőzés. Az 52. percben 29-23 volt az állás. A Vipers indított még egy nagy hajrát, és sikerült ismét visszajönniük három gólra, de Hansen betalált, és visszaverte a norvégok lelkesedését. A két játékvezető hölgy egyébként nagyon érdekes fújt. Érdekesen = rengeteg érthetetlen döntéssel.

A győri siker nem forgott már veszélyben. A végén simán húzta be a címvédő a mérkőzést, de az látszott, hogy bizony van még bőven lehetőség javulni. Grimsbo és Anne  Mette Hansen nyújtottak kiemelkedőt, érdekes, hogy a Győr mennyire nem használta a széleket. Olyan érzésem van, mintha nem is lőttünk volna erről a posztról.

A Győr veretlen maradt a BL-ben, amiért nagy gratuláció jár.

A vége Győr – Vipers: 33 – 29.