Bravúros veszprémi fordítás Lengyelországban! Megvan a második hely!

A csoport második helyéért lépett pályára a Telekom-Veszprém csapata. Egyetlen pont kellett ahhoz, hogy David Davis csapata elcsípje a KO-fázisban könnyebb ellenfelet érő helyezést.

A Veszprém kezdte jobban a mérkőzést. Mahé kezdett, és meghálálta a bizalmat, ha nem gólt lőtt, akkor gólpasszt adott (vagy gólpasszt érő passzt, amit a társak kihagytak). A francia világbajnok irányító mellett a “nagy öreg”, Nagy László játszott jó formában. Több fontos gólt lőtt a magyar jobbátlövő. A Kielce csak futott az eredmény után, a Veszprém több góllal is vezetni tudott az első 15 percben. A hazaiak lassan összeszedték magukat, igaz, ehhez az is kellett, hogy Mahé és Nagy a kispadra üljön, és Ilic több hibáját is azonnal góllal büntették a lengyelek. Dujsebajev csapata először egyenlített, majd a vezetést is átvették, 18-15 is volt az állás.

A félidő végéig nem sokat változott a játék képe. Pár másodperccel a vége előtt nagyon érdekes döntést hozott a hazaiak mestere. Azt hitte, hogy még nem kért időt, így kikérte a második idejét, vagyis egy maradt neki a második félidőre. A néhány másodperc alatt nem lőtt gólt a Kielce, így a félidőben maradt a 21-18-as állás.

A második félidőben a Veszprém cserélt a kapuban, a 12%-kal védő Mikler Rolandot Sterib Árpád váltotta. A magyar válogatott hálóőrének a társak nem sokat segítettek. Mahé ismét a pályán volt, az ő góljával kezdődött a második játékrész. Sterbik az első öt percben abszolút tényező lett, több védést is bemutatott a félidő elején. A Veszprém nem tudott egyenlíteni, ugyanis a vendégek is többet hibáztak az ellenfél kapuja előtt. Több eladott labdája is volt Davis csapatának, amit a Kielce azonnal kihasznált, visszaállt a három gólos differencia. 26-23 a 40. percben. Ezután a Veszprém percei következtek, három gólt lőttek zsinórban, így egyenlíteni tudtak. Kiélezett mérkőzés, a 45. percben 28-28.

Sterbik védése után a Veszprém átvehette volna a vezetést, de Nagy László lövését védte a hazai kapus, míg az ellentámadásból gólt lőtt a Kielce.

Az 50. percben a Veszprém ismét vezethetett volna, de Mahé büntetőjét védeni tudta a Kiece kapusa. Maradt a 30-30-as állás.

A Veszprém emberelőnybe került, de gyermeteg módon eladták a labdát, így kettővel vezetett a Kielce. Nenadic gyorsan szépített. Sterbik védett, így egyenlítési lehetőség nyílt a Veszprém előtt. Gólt lőtt Nilsson, 32-32. Hat perccel a vége előtt a vezetést is megszerezte Davis csapata! Két gólos vezetésben tehát a csoport második helyéért folytatott versenyben.

Nenadic gólt lőtt, ismét, két gólos vezetés. Eldőlni látszott a mérkőzés. A vége  nem sikerült stresszmentesre, de sikerült elérni a kívánt eredményt!  Veszprém bravúros győzelmet ért el Lengyelországban. A három irányító mellett Sterbik volt a nyerő faktor.

Egy gólgazdag mérkőzésen Kielce – Veszprém: 35-36.

Megvan a második hely!

Nagy gratuláció a csapatnak a csoportban kivívott második helyéért. Nagy mélységből jött vissza a Veszprém. Vranjes leváltásából jól jött ki a csapat, Davis rendkívül jól összeszedte a csapatot. Irány a Final Four…?