Őrült végjáték Hannoverben. A Tatabánya pontot csent Ortega csapatától!

Ma az EHF-kupában a Tatabánya a Hannover vendégeként lépett pályára. A továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú találkozó volt.

A Matics vezette Tatabánya csapott össze a Bundesligában most középcsapatnak számító Hannover-Burgdorffal. A németek edzője egy régi ismerős, a Veszprém ex-trénere, Carlos Ortega.

A találkozó kiegyensúlyozott volt, ha az egyik csapat ellépett pár góllal, a másik azonnal le tudta dolgozni, és ez 60 percen keresztül így maradt.

Az utolsó tíz percbe egy gólos Tatabánya vezetéssel léptek a csapatok, sőt a 21. percben 24-22-re vezettek Juhász Ádámék. Ezután a világbajnok Olsen a kapu mellé bombázott, míg az ellentámadásból Bozovic lőtt gólt.

A végjátékban a játékvezetők is szót kértek, megtolták a hazai csapatot az utolsó öt percben. Érthetetlen gyorsan feltett kéz, passzív, meg nem ítélt hét méteres a vendégeknek, míg a másik oldalon két perc és hetes. Ezt szerencsére túlélte a Tatabánya, többet hibáztak a németek, öt perccel a vége előtt két gólos magyar vezetésnél buta két percet kapott Juhász, aki a sípszó után eldobta a labdát. Az emberelőnyt nem tudták azonnal gólra váltani, Székely tudott bravúrral hárítani.

Az utolsó percekben a Tatabánya rengeteget hibázott, amatőr dolgokat műveltek, technikai hibák, eladott labdák, tanácstalanság. Két perccel a vége előtt a Hannover egyenlített, 26-26.

Egy perccel a vége előtt a németek a vezetésérét támadhattak, és negyven másodperccel a vége előtt Olsen belőtte a győztes gólt. Juhász válaszolni tudott! 27-27! Sipos két percet kapott, két másodperc volt. A németek nem lőttek gólt! Pontszerzés!

A végjátékban mindent megtett a Tatabánya, hogy elveszítse a mérkőzést, de összességében igazságos a döntetlen született. Egyébként több volt a mérkőzésben.