Küzdelmes mérkőzésen nyert a Szeged a Veszprém ellen!

Ma Szeged-Veszprém csúcsrangadót rendeztek az NBI-ben. Az “odavágót” Pastor együttese nyerte idegenben, azóta sokat javult a bakonyi csapat, igazi háromesélyes találkozó volt.

Az első félidő főleg a küzdelem volt főszerepben, egyik csapat sem tudott elhúzni a másktól, tejesen igazságos 10-10-es állásnál mentek az öltözőbe a csapatok. A két kapus, Alilovic és Mikler kiváló formában voltak, miattuk is lőhettek viszonylag kevés gólt a csapatok.

A második félidőt a Szeged kezdte kicsit jobban, több góllal is vezetni tudtak, de David Davis csapata vissza tudott jönni. 12 perccel a vége előtt 18-18 volt az állás. Egészen a mérkőzés egészen alacsony színvonalú volt, több technikai hiba és eladott labda is tarkította a találkozót.

Hét perccel a vége előtt Balogh Zsolt szerzett vezetést a Szegednek emberelőnyből. Az ellentámadásból Nilsson harcolt ki büntetőt, de Manaskov nem tudott vele élni, Sego védett nagy bravúrral. A játékvezetők több érdekes ítéletet hoztak az utolsó tíz percben, mindkét oldalra tévedtek.

A Szeged ismét két gólos előnyre tett szert, Zsitnyikov tudott gólt lőni, öt perccel a vége előtt két gólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Ilic gyorsan szépíteni tudott. Elvesztette a labdát a Szeged, de a Veszprém nem tudott gólt lőni, sőt kaptak is egyet, így ismét két gól volt az előnye Pastor csapatnak. Három perccel a vége előtt David Davis, a vendégek szakvezetője kikérte az idejét.

A veszprémi támadásból Ilic nem tudott betalálni, Sego védett nagy bravúrral. A mérkőzésért támadhatott Szeged, Pastor is kikérte az idejét. Kallman befutásból volt eredményes, szinte eldőlt a két pont sorsa. 24-21, a Szeged elcserélte magát, emberelőny a Veszprémnek, Ilic azonnal büntet. 24-22. Másfél perc van még. Bánhidi eldöntötte a meccset, Bombac átadásából sikerült betalálnia.

A két, BL Final Fourra esélyes magyar csapat közül a hazaiak nyerték tehát a mérkőzést.

A vége MOL-Pick Szeged – Veszprém: 25-23!