Kohlbacher-show a BL-ben. A Löwen legyőzte a Nantes csapatát, de semmi sem dőlt el

Ma Rhein-Neckar Löwen – Nantes mérkőzést rendeztek a Bajnokok Ligájában, a cél a legjobb nyolc közé jutás.

A BL-döntős Nantes a Löwen otthonában vendégeskedett, és a francia csapat nagyon bátran kezdett. A németek nem tudtak mit kezdeni a gyors támadásokkal, Jakobsen csapatának védekezése messze volt az elvárttól. Elől azonban kevesebbet hibáztak Andy Schmidék, akik elképesztő passzokkal játszották meg a német válogatott beállót, Kohlbachert.

Az első félidőt a Löwen így is meg tudta nyerni, két gólos előnnyel mentek az öltözőbe a csapatok. 18-16.

A második félidőben ott folytatták a felek, ahol az elsőt abbahagyták. Rengeteg gól esett, a németek nem védekeztek, de elől remekeltek. Főleg az Andy Schmid-Kohlbacher tengely működött kiválóan, és Appelgren is tényezővé vált. Palicka nem nagyon találkozott a labdával, de váltótársa több bravúrt is bemutatott.

A Löwen el tudott húzni pár góllal, öt is volt közte, de a Nantes nem hagyta magát. Négy perccel a vége előtt négy volt a különbség, majd két gólra is feljöttek a franciák. Ekkor már biztos volt, hogy nem egy meccsen fog eldőlni a párharc, persze ezt tudtuk az összecsapás előtt is.

A végén a németek kétszer is emberhátrányban kerültek, véleményes ítéletek voltak. A Löwen győzni tudott, Andy Schmid két fontos gólt lőtt. A vége 34-32.

Sok gól esett, ez a franciáknak lehet jó, és persze a Löwen által kiharcolt előny sem túl megnyugató. Parázs visszavágó lesz!