A Flensburg elveszítette a veretlenségét. A Magdeburg legyőzte a német bajnokot!

Csúcsmérkőzést rendeztek ma a Bundesligában. A Magdeburg a veretlen Flensburg csapatát fogadta.

A Flensburg egy éve! veretlen a Bunesligában, természetesen veretlenül vezetik a német bajnokságot, pontveszteség nélkül, ráadásul a BL-ben is jól állnak. Idegenben nyertek a Brest ellen, jó esélyük van a Veszprém elleni mérkőzésre, a Final Fourért.

Most azonban az egyik legnehezebb mérkőzésüket játszották, a jó formában levő Magdeburg várt rájuk otthon. Maik Machulla csapata nem nyerni jár délre, így teljesen háromesélyes volt a találkozó.

Az első félidő teljesen kiegyensúlyozott volt. Ez főleg annak volt köszönhető, hogy a vendégek kapusa, Buric elképesztő formában védett, a Magdeburg rengeteg helyzetet elpuskázott. A hazaiak kapusa is kitett magért, Green két hét méterest is védett, ezért a viszonylag kevés gól az első játékrészben. A Flensburg örülhetett jobban a szünet előtt, egy góllal vezetett Lauge csapata. 11-12.

Sajnos a két játékvezető rendkívül rosszul, sok hibával vezették a mérkőzést.

A második harminc percet a Magdeburg kezdte jobban. Hamar megfordították a meccset, sőt a 40. percben két góllal is vezetni tudtak, igaz, ez nem tartott sokáig. A két kapus, Green és Buric ott folytatta, ahol az első félidőt abbahagyták, szenzációs formában védtek.

A Flensburg továbbra is jobban használta ki a helyzeteit, mint a Magdeburg, ezért hamar egyenlő volt az állás (18-18).

Ezután a Magdeburg ismét magára talált, pontosabban játszottak, így el tudtak húzni két góllal. Ekkor Maik Machulla időt kért, 13 perccel a vége előtt.

A vendégek visszakapaszkodtak gyorsan, 20-20 volt azállás az 50. percben. Buric továbbra is elképesztő formában volt, a hazaiak rengeteg ziccert hagytak ki, és máris a Flensburg vezetett. 20-21. A hazai mestere, Bennet Wiegert is kikérte az idejét.

A mérkőzés kiélezett volt, hogy három perccel a vége előtt, 23-23-as állásnál sem lehetett megmondani, ki nyeri a csatát. 23-23.

Az idegek csatáját a  Magdeburg nyerte, Weber lőtt egy utolsó gólt pár másodperccel a vége előtt. A Flensburg elveszítette a veretlenségét, nagy győzelem Bennet Wiegertnek.

A vége: 24-23.