BL: Fantasztikus Veszprém-győzelem a Sporting ellen. Nem volt veszélyben a továbbjutás

A Telekom Veszprém csapata a Sportingot fogadta a BL nyolcaddöntőjének visszavágóján. A magyar bajnoki ezüstérmes idegenben két gólos előnyre tett szert, így a visszavágón abszolút esélyesnek számítottak.

A Sporting kezdte jobban a mérkőzést, az első percekben két góllal is vezetett a portugál csapat. A Veszprém mintha nehezebben lendült volna játékba, szerencsére azonban Sterbik a helyén volt, néhány védése után gyorsan döntetlen volt az állás. A 10. percben már 4-3-ra a hazai csapat vezetett. Innen nem volt megállás, esélyeshez méltóan kézilabdázott a Veszprém, és annak ellenére nagyobb előnyt tudott kidolgozni, hogy többször is ziccert hibáztak.

A 15. percben időt kértek, ekkor 7-4 volt az állás. A time out jót tett a Sportingnak, gyorsan lőttek két gólt, és csak azért nem jöttek fel döntetlenre, mert ziccert hibáztak Sterbik Árpád ellen. Davis csapata azonnal felébredt ettől, és négy gólos előnyre tett szert. 11-7.

Bár öt góllal is vezetett a Veszprém, a Sporting megmutatta, hogy tudnak kézilabdázni, feljöttek két gólra. A félidő azonban három gólos hazai vezetéssel ért véget. 17-14.

A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, csak Sterbiknek volt köszönhető, hogy nem jöttek jóval közelebb a portugálok. A Veszprém az öltözőben maradt, és a vendégek gyorsan megbüntették a Nagyék hibáit. Ez pedig azt eredményezte, hogy 17-17 volt az állás a 37. percben. Davis csapata sokáig nem tudott betalálni, erre 6 és fél percet kellett várni, nagyon fontos találat volt Mackovsektől. Ezután Strlek lőtt elképesztő gólt null szögből, így ismét vezetni tudott a Veszprém. Ez beindította a szekeret, innen már nem volt megállás. Gyönyörű gólok, hatékony védekezés, fantasztikus Sterbik Árpád. A 45. percben már öt gól volt Mahéék előnye, ekkor a vendégek időt kértek.

Nem segített rajtuk. Strlek elképesztő formában játszott, tíz perccel a vége előtt már 28-22 volt a állás, és eldőlt a továbbjutás. A hazai csapat ezután sem vett vissza, így a végén nagyon megverte ellenfelét. Megérdemelt, magabiztos továbbjutás. Jöhet a meccs a Final Fourért! Úgy gondolom, a Veszprém készen áll rá!

A végeredmény: Telekom Veszprém – Sporting: 35-29!