A Szeged is továbbjutott a BL-ben! Alilovic emberfeletti formában védett

Ma két nyolcaddöntőt rendeztek a férfi Bajnokok Ligájában. Magyar szempontból természetesen a Szeged-Plock párharc volt fókuszban. Az első meccset idegenben tudott győzni Pastor-csapata, két góllal.

Sabaté mester, a lengyelek edzője azt mondta a meccs előtt, hogy győzni jönnek Szegedre, és úgy tűnt, nem csak frázisokat pufogtatott a spanyol tréner.

Kiegyenlített harc volt a pályán az első negyedórában. A Szeged mindig vezetni tudott, de a Plock nagyot tapadt. Szemmel láthatóan lassan szövögették az akcióikat. Ami a Szegedet illeti, a hazaiaknál sem volt nagy átütő erő.

A 21. percben 7-6 volt az állás, ez a mérkőzés is inkább a védekezésről szólt. Ráadásul a két kapus is jó napot fogott ki, Alilovic több esetben védett hatalmasat. A 23. percben a Szeged kicsit el tudott lépni a Plocktól, 9-6-ra vezettek Bánhidiék. A félidőt végül Pastor csapata simán hozta, 13-8 volt az állás. Főleg a kiváló védekezés és kapusteljesítmény eredményezte ezt, a félidő vége felé már a támadójáték is olajozottabb volt. Alilovic 47% volt az első 30 percben, emberfeletti teljesítmény.

A második félidő eleje úgy nézett ki, mint az első. Alilovic megbabonázta a lengyel játékosokat, elképesztő formában védett a második félidőben is. Ez pedig azt jelentette, hogy hiába hibáztak néha a szegediek támadásban, ezt nem tudták kihasználni a vendégek.

A 45. percben 19-12 volt az állás, vagyis kilenc gól volt összesen a hazaiak előnye, ez pedig ledolgozhatatlannak tűnt, legalábbis ma. A végén a kérdés már csak az volt, milyen arányban győz a Szeged.

A vége MOL-Pick Szeged – Wisla Plock: 23-16! 16 kapott gól! Alilovic teljesítményére nincsenek szavak!