Elképesztő izgamak, nagy küzdés, csúcsmérkőzés: kupagyőztes a Szeged!

Ma rendezték a Magyar Kupa döntőjét, ahol a Szeged a Veszprémmel játszott. Az álomdöntő végkimenetele megtippelhetetlen volt.

A Veszprém nagyon könnyen, a Szeged könnyen jutott a döntőbe, nem volt meglepetés, hogy álommeccset rendeztek a fináléban.

A Szeged kezdte jobban a mérkőzést, igazából az első percektől magabiztosabbaknak tűnt Pastor csapata. A Veszprém természetesen nem hagyta magát, és tapadt Bombacékra. Mindkét kapus, Sterbik és Alilovic is jó formában védett, főleg az ex-veszprémi volt hatékony, több gólpassz is fűződik a nevéhez.

A 20. percbe a Szeged így kisebb előnyre tudott szert tenni, 12-8 volt az állás. Ezt követően kisebb közjáték zavarta meg a mérkőzés . Manaskov kapott egy könyököst, és vérző fejjel kellett elhagynia a játékteret. A piros lap megért volna egy mérlegelést. Akár szándékos volt, akár nem. Sterbik nem tudott sokat segíteni, Mikler érkezett a helyére. Ekkor négy góllal vezetett a Szeged, 13-9 arányban. Az embernek az volt az érzése, hogy bármikor eldurvulhat a mérkőzés, és bármikor villanhat egy piros lap. Nem úgy nézett ki, hogy a játékvezetők kézben tudják tartani a mérkőzést, persze ez teljesen szubjektív.

A Szeged rá tudott tennie egy lapáttal, míg a Veszprém sokkal pontatlanabb volt, ez pedig azt eredményezte, hogy három perccel a vége előtt 7 gól volt Pastor csapatának az előnye.

A félidő végéig nem változott a játék képe, így a félidőben Szeged – Veszprém: 17-10.

Többek között Alilovic a különbség, nem is értem, hogy passzolhatták el a nagy riválisnak, persze a hátteret nem tudom. Mindenesetre érdekes. Bombac jól játszik, de az egész csapat magabiztos, és egyelőre esélyt sem adtak a Veszprémnek.

A Veszprém kezdte jobban a második félidőt, úgy tűnt, mintha az alapos fejmosás jót tett volna az öltözőben. Feljöttek öt gólra, de Terzic kiállítása ismét a látott mederbe sodorta a mérkőzést. Én a mai napig nem értem, hogy hogy lehet egy csak kettes védőt tartani, egyik csapat sem csinálja a világon, de ez az én gondom. Az emberhátrány után ismét hét gól volt közte.

Ezután a Szeged megtorpant, és a Veszprém fokozatosan közelebb tudott jönni, lassan ledolgoztak jó pár gól hátrányt, így ismét nyílttá válhatott a mérkőzés. Érezte ezt Pastor is, és azonnal időt kért. 8 gólról négyre jöttek fel Nagy Laciék. A 44. percben 22-18 volt az állás.

A 46. percben Báhnidi egy olyan szabálytalanság után kapott rögtön pirosat, amelynél még maga a veszprémi kispad is csak két percet reklamált… Úgy tűnt, Nenadicot a mentőnek kell elvinnie, mivel a magyar válogatott beállós a lövőkarját kapta el, de a szerb játékos azonnal felépült.

A Szeged egymás után kétszer került emberhátrányba, 24-20 volt ekkor az állás.

Az ezt követő pár perc kulcsfontosságú volt, amiből a Veszprém jött ki rosszul. Bodó bebombázta, ezután pedig nem volt válasza Davis együttesének, míg a Szeged ismét könnyű gólt szerzett. Hirtelen ismét hattal ment a Szeged.

A Veszprém azonban nem hagyta magát, küzdöttek, ismét feljöttek négy gólra. Sőt egy jó védekezés után Lékai iramodott meg, és már csak három volt a különbség! Bombac szerencsés gólt lőtt, így öt perccel a vége előtt négy volt a differencia. A Szeged nem tudott gólt lőni, a Veszprém viszont támadhatott a két gólos különbségért. Izgalmas hajrá elé néztünk.

Két perc, emberelőny a Veszprémnek, és Mahé belövi a hetest. Ezután elveszik lépésért, Nagy Laci gólt lőtt, egy van közte! 27-28.

Fél perccel a vége előtt időt kért Pastor. Ezt követően Nagy László buta szabálytalanságot csinált, két percet kapott, így húsz másoderce volt a Szegednek, hogy ne veszítsék el a labdát. Sigurmannsson azonban még nagyobb butaságot csinált, és kis szögből kapura lőtt, amelyet Sterbik védett. Ha visszapasszolja a labdát, megnyerik azonnal a kupát.

Davis azonnal időt kért, öt másodperc volt még hátra. Lékia messziről rálövi, Alilovic véd. Kupagyőztes a Szeged!

Óriási mérkőzés volt, küzdelmes, néha túl kemény, de az ilyen találkozók kellenek a BL-mérkőzések elé. Ebből csak profitálhat mindkét csapat.

Érdemes lenne elgondolkodni, hogy ilyen mérkőzésre hozzon az MKSZ egy külföldi, nemzetközi játékvezetőt…