Női BL: egy sima, egy fordított? A magyar továbbjutási esélyekről

Ma rendezik a női Bajnokok Ligájának negyeddöntőjének magyar vonatkozású visszavágó mérkőzéseit. Két csapatunk is érdekelt. A Fradi van nehezebb helyzetben, a Győr továbbjutása ujjgyakorlat kell, hogy legyen.

Kezdjük a címvédővel. A Győr a dán Odense otthonában tudott győzni, és ez még akkor is kiváló alap a sima továbbjutásra, ha tudjuk, bizony Danyi Gábor csapata alaposan elrontotta a második félidőt, leblokkoltak, és akár vereség is lehetett volna a vége. Hogy nem lett, annak az az oka, hogy a világ legjobbjai játszanak ott, és ez a végén sorsdöntőnek bizonyult. A Győr eleve jobb csapat, fényévekkel, és Danyiék biztosan alaposa kielemezték a látottakat, így sima hazai győzelmet várok. Szerintem öt gólnál többel nyernek Oftedalék.

A Ferencváros helyzete merőben más, sokak szerint lehetetlen, de ezt én így nem írnám alá. Minden sértés nélkül: női kézilabdáról beszelünk, ahol bármi megtörténhet, és annak az ellenkezője is. Elek Gábor csapata 29-26 arányú vereséget szenvedett “otthon” a Rostov-Don csapatától, és joggal hiheti azt bárki, hogy ez a párharc lefutott. Ambros Martin rutinos edző, és tudja, mi kell ahhoz, hogy innen már ne bukják el a Final Fourt.

Ugyanakkor a Ferencváros csapata tele van küzdős, a végletekig harcoló játékosokkal, akik nem adják fel álmaikat. Az első mérkőzésen úgy kapott ki a Fradi, hogy két-három kézilabdázó játszott úgy, ahogy nagyjából tud, a többieknek csak felfelé vezethet az út.

Bíró Blanka átlagosan védett, 30% nem rossz, de ennél több kell Oroszországban. És több kell Kovacsicstól, Schatzltól és az egész csapattól is, de ez bennük van. Védekezésben is fel kell javulni, el kell kerülni a buta két perces kiállításokat valamint támadásban kreatívabban és persze hatékonyabban játszani. A játék sok szegmensében kell javulnia Elek csapatának, de hiszem, hogy erre képesek lehetnek, és remélem, hogy a párharc az utolsó percekig nyílt lesz. Ez persze kincstári optimizmus, és magyarként nyilván elfogult vagyok.