A Győr a magyar bajnok! A Fradi elvesztette a tét nélküli csúcsmérkőzést

Ferencváros – Győr csúcsmérkőzéssel folytatódott a női NBI. Mivel a fővárosiak kikaptak a Siófoktól a hétközi fordulóban, így kvázi tét nélkül csapott össze a két topcsapat.

Nem várt vereségbe szaladt bele Elek Gábor csapata a szerdai mérkőzésen. A Siófokot látták vendégül, és az EHF-Kupa döntős csapat el tudta hozni a két pontot a Fradi otthonából. Mivel a hazai meccset a Győr nyerte, és ők a szezonban veretlenek, ezért ezzel tulajdonképpen el is dőlt a bajnoki cím sorsa.

A Győr villámrajtot vett, és 5-0-ra is vezetett. Elek Gábor gyorsan kikérte az idejét. A Fradi első góljára a 7. percig kellett várni, amelyet Pásztor Noémi szerzett. Lassan ébredt a hazai csapat, de meg tudták állítani a Győr gólcunamiját, a különbség nem növekedett, de Háfráék nem tudtak érdemben közelebb jönni a vendégekhez. A Fradiból Klivinyi volt az átlagtól jobb, a Győrből Görbicz lógott ki lefelé a csapatból, igaz utóbbi esetében ez mostanában többször előfordult. Egy jó Görbiczre nagy szüksége lenne a Győrnek a Final Fourban.

Az első játékrészben viszonylag sok gól esett, jó volt a tempó, a 25. percben 14-10-re vezetett a címvédő. Ekkor kérte ki Danyi az idejét. A vége a Fradinak sikerült jobban, három gólos vendégvezetéssel mentek az öltözőbe a csapatok. 12-15.

A második játékrészt is a Győr kezdte jobban, a már jól bevált villámrajttal. Gyorsan öt gól lett ismét a Győr előnye. A Fradi futott az eredmény után, de túl sok hibával játszottak, a vendégek pedig összeszedetten és eredményesen. A 45. percben 19-24 volt az állás.

Ezt követően azonban megfordult a játé képe, a Győr hibázott többet, és a Fradi volt effektívebb, a hazaiak feljöttek két gólra. Danyi Gábor kikérte az idejét.

Ez jót tett a csapatnak, meg tudták állítani a Fradi rohamait. Mindezt annak ellenére, hogy többször került emberhátrányba a Győr, talán egy kicsit szigorúbban kapták a két perces büntetéseket.

A Fradi jobban is állhatott volna, ha csak a büntetőket értékesíteni tudja, de nem ét ezzel a lehetőséggel. Öt! hétméterest is hibáztak a hazaiak.

A végén már csak a különbség volt kérdés. Ez végül négy gól lett

A vége Ferencváros – Győr: 29-33.

A Győr ezzel fontos győzelmet aratott, és bebiztosította a következő bajnoki címét. Nagy gratuláció nekik!

Meglepetés egyébként nem történt. A világválogatott Győr legyőzött egy kisebb költségvetéssel rendelkező, főleg magyar fiatalokra építő csapatot. Papírforma, amelyből mindkét csapat sok profitálhat a jövőben. A fiataloknak jó, hogy ilyen erős ellenféllel játszhatnak, míg a Győrnek jó gyakorlás a BL-végjátékra.

A Győrnek ugyanis van még egy fontos jelenése, a budapesti BL Final Four, amelyen abszolút favoritok. Meglepetés lenne, ha Danyi Gábor csapata ne szerezné meg a soron következő Bajnokok Ligája serleget.

Ami még semleges nézőként is szemet szúrt: a kommentátor elképesztő gyenge módon és elfogultan közvetítette a mérkőzést. Ez több, mint megengedhetetlen két ilyen csapat, és a világ egyik legerősebb bajnoksága esetében…