EHF-Kupa: A Siófok döntetlent játszott Dániában. Elég otthon győzni az EHF-Kupáért.

Ma játszották a női EHF-Kupa döntőjének első mérkőzését. A magyar Siófok a dán Esbjerg vendégeként lépett pályára.

A Siófok kifejezetten rosszul kezdte a mérkőzést, a dán csapat el tudott húzni pár góllal. Ezután azonban Moen együttese vissza tudott jönni, és a félidő előtt nem sokkal egyenlíteni is tudtak. A vége azonban a hazaiaknak sikerült jobban, és két gólos előnnyel mehettek szünetre a felek. 14-12.

A második félidő eleje kiegyensúlyozott játékot hozott, de aztán a Siófoknak sikerült fokozatot váltani, és átvették a vezetést, így 15-16 volt a 43. percben.

Az Esbjerg mindent megpróbált, játszottak hét a hat ellen, játszottak három! beállóval, de a Siófoknak mindig volt ellenszere, és több gólos előnyt tudtak kiépíteni Kobeticék. A 49. percben 20-16 volt az állás a magyar csapatnak.
A mérkézős vége a dán csapatnak sikerült jobban, a Siófok kicsit megtorpant, hosszú ideig nem lőttek gólt Moen játékosai, de szerencsére a hazaiak is sokat hibáztak, és nem tudtak élni a lehetőséggel, és átvenni a vezetést. Az egyenlítésért lőhettek időn túli hetest a dánok. Ezt belőtték, így nem előnnyel, de nagyon jó eredménnyel zárt a Siófok idegenben. Otthon elég csupán megverni dánokat.

A vége Esbjerg – Siófok: 21-21.