Nyugodt erődemonstráció. A Győr simán jutott a Bajnokok Ligájába döntőjébe!

Ma rendezték a női Bajnokok Ligája Final Fourjának elődöntő mérkőzéseit. Az első találkozón rögtön magyar csapatnak drukkolhattunk, hiszen a címvédő Győr a norvég Viperst “fogadta”.

A Győr kezdte jobban a mérkőzést, esélyesként estek neki a Vipersnek, Leynaud szenzációs volt a kapuban, elől pedig mindig gólt tudott lőni a csapat. A 11.percben, 6-2-es előnynél a norvégok időt kértek.

Ez nem változtatott semmit, a Győr hengerelt, Leynaud szinte mindent kivédett, így öt perccel később a “vendégek” edzője ismét kikérte az idejét, immáron a másodikat. Ekkor 10-4 volt az állás. Főleg Brattset volt elképesztő formában, minden bejátszást gólra váltott az első félidőben.

A fergeteges játék után a Győr az első félidőben eldöntötte a továbbjutás kérdést. 10 gólos különbség, 18-8-as állás az első harminc perc után. Elképesztő gépezet, esélytelen norvég csapat.

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt, 12-vel is vezetett már a Győr. A második félidő közepén azonban jött egy – teljesen normális – hullámvölgy, amikor a Vipers fel tudott jönni hét gólra. Ekkor Danyi Gábor időt kért, a 42. percben. A játék képe kiegyensúlyozottabb lett, sikerült megállítani a norvég rohamocskákat, így tíz perccel a vége előtt nyugodtan várhattuk a mérkőzés végét.

A végeredmény Győr – Vipers: 31-22.

A Győr egészen elképesztő formában játszott, amíg kellett, és ez az első félidő volt. Ezután Danyi cserélgetett, és próbálta az erőket beosztani a döntőre. Nem is tudom, kit lehetne kiemelni, az egész csapat nagyot ment, és mindenki hozzátette a magáét. A címvédő erődemonstrációt tartott, nagyon simán nyerte az elődöntőt, és a finálét is nyugodtan várhatja. Szép volt, csajok!